Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při vlakovém neštěstí ve Francii zemřelo 13 lidí

Svět

  14:55
Mety - Srážka osobního a nákladního vlaku v severovýchodní Francii si dnes vyžádala nejméně třináct mrtvých a dvacítku zraněných. Vlaky se z dosud nejasných příčin srazily u vesnice Zoufftgen nedaleko hranice s Lucemburskem, upřesnil mluvčí správy železnic.

Dva vlaky se srazily ve Francii foto: ČTK

Očekává se, že konečný počet obětí bude nejspíš vyšší. S odvoláním na francouzské úřady to oznámila místní a zahraniční média.

Vlaky se srazily krátce kolem 11:45 u vesnice Zoufftgen v Lotrinsku asi 20 kilometrů od hranice s Lucemburskem. Zahynulo nejméně 10 cestujících v dvoupodlažním expresu, jeden dělník na trati a strojvedoucí obou souprav. Podle prvních poznatků vyšetřovatelů zapříčinila neštěstí chyba na výhybce, která regulovala vjezd na jedinou kolej, která v úseku byla k dispozici pro oba směry kvůli pracím na trati, uvedla francouzská rozhlasová stanice RFI.

Státní příslušnost mrtvých a zraněných zdroje dosud neuvedly. Osobní vlak jel z Lucemburku do francouzského města Nancy, nákladní z francouzského města Thionville do Lucemburku. Na místo vyjely početné záchranné oddíly z obou sousedících zemí. "Je to hrozné. Jedná se o čelní kolizi. Někteří lidé byli vážně zraněni a odvezeni do nemocnice. Někteří další jsou tam stále uvězněni," řekl brzy odpoledne představitel krajské správy Lotrinska Patrick Hatzig. Podle záchranářů bylo ještě po 14:00 v troskách nejméně devět osob.

Autoři: ,

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Mohlo by vás zajímat