27. června 2019 10:11 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při výbuchu plynu ve Vídni zemřela mladá žena. Hasiči hledají další pohřešované

Podle mluvčího hasičů by pod troskami na ulici před domem mohly být zavaleny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle mluvčího hasičů by pod troskami na ulici před domem mohly být zavaleny... | foto: Reuters

Vídeň Po středečním výbuchu, který poničil pětipatrový obytný dům ve vídeňské čtvrti Wieden, našli hasiči v noci na čtvrtek v troskách tělo 29leté ženy. Zjistili také, že na jiném místě je další člověk, který podle všeho nevykazuje známky života, a snaží se k němu dostat, informuje agentura APA.

Příčinou silné exploze, při níž utrpělo zranění 14 lidí, byl pravděpodobně únik plynu.

V noci na suťovišti pracovalo více než sto hasičů, kteří se kvůli vedru museli často střídat. Trosky odklízejí ručně, protože nasazení těžké techniky by představovalo nebezpečí pro lidi, kteří stále mohou být zasypaní. V budově s 22 byty bylo přihlášeno k pobytu 42 osob.

Čtvrtí jižně od centra města, ve které stojí mimo jiné i známý kostel svatého Karla (Karlskirche), výbuch otřásl ve středu krátce po 16:30 SELČ. Podle záběrů z místa exploze zcela zničila několik bytů a vyrvala část fasády domu.

Policie ve čtvrtek ráno zprovoznila ulice v okolí poškozeného domu, uzavřená zůstává jen křižovatka v jeho bezprostřední blízkosti.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUCTION SUPERVISOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 28 000 - 42 000 Kč