Diskuse k článku: Chorvatská policie šetří tragédii. Na vině je patrně mikrospánek

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 26.6.2012 8:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Šrámek 26.6.2012 8:23

Nehody jsou neštěstí.

Jen se vždy vše svede na řidiče.Kdysi jeden řval,že je skandální,když lékař má plat řidiče autobusu.Tak jej mají trojnásobný a ještě je jim to málo.Cožpak některý lékař zodpovídá svým majetkem a osobou za životy a zdraví svých pacientů?Když někdo zemře,je mu poškozeno zdraví,nikde jsem neslyšel a nečetl,že by dotyčný ,,léčitel'''' byl odsouzen!Někdy platí nemocnice odškodné,ale po dlouhých soudních tahanicích.Ale řidič musí platit odškodné,je nepodmíněně odsouzen,má zákaz činnosti.Za třikrát nižší plat a s hrozbou ztráty práce.Řidič kamionu,obzvláště autobusu,by měl mít výhody pilota dopravních letadel,nebo alespoň strojvůdců vlaků.Když se platy budou rovnat platům lékařů,nic nebude špatně.Odpovědnost za životy nesou řidiči.Dále by stálo za průzkum vlivu dlouhé cesty na vidění a sledování silnice.Já jsem zažil sice humornou,ale vcelku vážnou situaci.Jel jsem jako první v koloně vozidel a spletl jsem si odbočení s nějakou odstavnou plochou,ale kupodivu CELÁ KOLONA MNE NÁSLEDOVALA A SJELA ZE SILNICE,aby po sto metrech se znovu vrátila na vozovku!Letci to nazývají ,,iluze'''' vzniklé únavou z dlouhého sledování přístrojů,nebo tak nějak.Domnívám se,že i řidič může po jednotvárné jízdě po dálnici trpět něčím podobným a najednou třeba nabýt dojmu,že silnice odbočuje i když skutečnost je jiná.

i. rasmonn 24.6.2012 5:17

řidiči a důchod

kolik bylo let tomuto řidiči? kdo ví,jak byl na tom zdravotně, jak byl odpočatý jesli to byl mikrospánek nebo nějaká techn.závada.

Ale, jak to bude vypadat, když autobus bude řídit někdo třeba v 65ti letech.

Proč policajti mají nárok na (důchod nebo služné třeba ve 45ti letech ( a ostatní: řidiči,dělníci na stavbách,svářeči, a jiné těžké profese nemají limit - a odměnu - služné!! dříve ale v budoucnu dokonce v 70ti letech,

Oto vám šlo ? to je ta demokracie? ten kapitalistický ,vyděračský systém,splachování sraček? Jaké mají požadavky ,dnes na řidiče s povolání? diť řidič dálkového autobusu, musí být na tom zdravotně lépe, než řidič formule 1 asi jako pilot  letadla.a takový řidič by mněl,také brát tomu odpovídající plat, v naší zemi se dá hovořit jen o cenách ty jsou srovnatelné ,třeba s německem, ale němci mají 3x větší plat, nerozumím české ekonomice ani jejímu obchodu na mez.trzích a co je koruna k EU , a proč tu jsou milionáři,proč se tu lidi nesnáší a navzájem se napadají a okrádají se , vratte se zpět o 22let a srovnejte si vše s dneškem,za vše může i za tuto nehodu ,utrpení,ztrátu lid.životů,lži a nenávist dnešní špatná doba,politika, je to doba počítačů a odírání lidí duševně i fyzicky,je to blázinec někým vedený proto jsou různé nehody a strach z exekutorů,to může být také příčina havarie ,nikdo neví co se řidiči honilo hlavou.Lituji zraněné , a úpřimnou soustrast pozustalím,takto náhle ,náhle tragicky odešlých. Kdo ví ,jesli to je osud a jesli si ho každý buduje sám,nebo ,je to,  ∞  .                                   

J. Kos 23.6.2012 21:21

Do prčic !

To je  problém, v dnešní době opatřit takové osoby jakýmsi kontrolním zařízením, které by jistilo, jestli před jízdou řidič splnil to, co je nutné a při jízdě by ho to hlídalo,  jestli se nechystá v práci odpočívat. ???  To lidské utrpení a zmařené životy snad stojí za zamyšlení a realizaci potřebného zařízení !!!

Najdete na Lidovky.cz