Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Přijeďte na návštěvu, vyzval ruský nacionalista Žirinovskij McCaina

Svět

  13:19
MOSKVA - Vůdce ruských nacionalistů Vladimir Žirinovskij pozval amerického senátora Johna McCaina do Ruska. Může se projet vlakem Žirinovského Liberálnědemokratické strany Ruska (LDPR), který prý zanedlouho zamíří na Ural, na ruský Sever a do Povolží. Žirinovskij, o jehož pozvánce dnes informovala agentura Itar-Tass, reagoval na článek, v němž McCain kritizoval ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ruský politik Vladimir Žirinovskij foto: Jürg Vollmer

Článek tento týden zveřejnil list Pravda a McCain v něm mimo jiné napsal, že si Rusko zaslouží lepší vedení. O sobě pak republikán McCain tvrdí, že není proti Rusku, ale naopak pro ně.

VÍCE ZDE:

Žirinovskij řekl, že senátor "vyjádřil přání Rusko navštívit". McCain totiž dostal pozvánku k účasti v ruském diskusním klubu Valdaj. Toto fórum bylo založeno před desítkou let jako prostor pro diskuse o tématech týkajících se Ruska. Zváni jsou do něj i hosté z ciziny. Putin ve čtvrtek na tomto fóru řekl, že McCain zjevně nemá o Rusku dostatek informací.

Americký senátor John McCain.

"Přijede-li (McCain) na Valdaj, o Rusku se toho moc nedozví, protože tam se scházejí profesionální politologové. To není Rusko jako takové. My jej ale můžeme naložit do vlaku a provézt zemí, aby vše viděl na vlastní oči," řekl Žirinovskij.

Prohlásil, že propagační vlak LDPR brzo zamíří na Ural a pak do severoruských oblastí a k Volze. "Můžeme pana McCaina naložit kdekoli," konstatoval.

Autoři: ,