6. července 2019 18:59 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Princ Harry a Meghan pokřtili ve Windsoru svého syna, královna se obřadu nezúčastnila

Syna britského prince Harryho a jeho manželky Meghan pokřtili v soukromé kapli... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Syna britského prince Harryho a jeho manželky Meghan pokřtili v soukromé kapli... | foto: ČTK

Londýn Arcibiskup z Canterbury v sobotu v soukromé kapli na hradě Windsor pokřtil syna britského prince Harryho a jeho manželky Meghan. Královna Alžběta II. na křtiny Archieho, jež se konaly v úzkém kruhu pozvaných hostů, nepřišla, měla naplánovaný jiný program.

Vrtulníkem na Windsor naopak přiletěl dědeček Archieho, následník trůnu princ Charles s chotí Camillou, dorazila i chlapcova babička Doria Raglandová, matka Meghan. Mezi hosty byl Harryho bratr William s chotí Kate, kteří jsou sami rodiči tří dětí. Kdo je Archieho kmotrem a kmotrou, oznámeno nebylo.

Mnoho příznivců britské královské rodiny bylo podle agentury DPA zklamaných, že se Harry a Meghan s Archiem v den jeho křtin neukázali na veřejnosti. Obřad se konal krátce poté, co se ukázalo, že renovace jejich sídla Frogmore Cottage vyšla britské daňové poplatníky na 2,4 milionu liber (68,3 milionu korun).

Prince Harry a Meghan se synem Archiem při křtinách.
Slavnostní střídání stráží v ulicích Windsoru před křtem prince Archieho.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou známí tím, že si přísně střeží své soukromí a z dnešní slavnostní události zveřejnili jen dvě fotografie. Jednou z nich je černobílý snímek zachycující pouze mladou rodinu, na druhé sedí rodiče s malým Archiem v křestním rouše na pohovce a obklopují je příbuzní.

BBC na svých internetových stránkách uvádí, že některé tradice Harry s Meghan dodrželi. V případě křestního roucha, jež měl jejich syn na sobě, šlo o repliku oděvu, který byl vyroben pro nejstarší dceru královny Viktorie. Repliku historického roucha ušila Angela Kellyová, osobní návrhářka královny Alžběty II. a byly do ní oblečeny na křtiny i jiné děti v britské královské rodině v posledních jedenácti letech.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!