27. ledna 2019 10:45 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Princ Philip se v dopise omluvil ženě, kterou zranil při dopravní nehodě

Princ Philip za volantem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Philip za volantem. | foto: Reuters

LONDÝN Manžel britské královny Alžběty II. princ Philip se omluvil ženě, která utrpěla lehké zranění při jím způsobené dopravní nehodě 17. ledna. Informoval o tom v neděli server BBC. Dopis zaslaný zraněné ženě je podle něj datován 21. lednem. Šestačtyřicetiletá Emma Fairweatherová, která si při nehodě zlomila zápěstí, si před týdnem stěžovala, že se jí princ ani neomluvil. Nyní omluvu označila za „milou“.

Sedmadevadesátiletý princ Philip se zraněné ženě omluvil a uvedl, že auto, v němž jela, neviděl, protože ho oslnilo slunce. Ženě také popřál brzké uzdravení. Fairweatherová krátce po nehodě listu Sunday Mirror řekla, že ji mrzí, že se princ neomluvil. Nyní dopis komentovala s tím, že „byla velmi příjemně překvapena“. „Je velmi milé, že se podepsal jen Philip, a ne formálním titulem,“ uvedla. 

Nehoda se stala nedaleko venkovského královského sídla v Sandringhamu na východě Anglie. Vůz, který řídil princ, se srazil s jiným autem a převrátil se na bok. Manžel britské královny neutrpěl žádné zranění, ale podle svědků byl velmi otřesen a v šoku. Ve druhém voze jely dvě ženy, které utrpěly lehčí zranění, a devítiměsíční chlapec, jenž vyvázl nezraněn.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK CNC STROJŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 27 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz