Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Loňský Silvestr se nebude opakovat. Kolín nad Rýnem vyšle do ulic 1 000 policistů

Silvestrovský incident vyvolal v Kolíně protesty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silvestrovský incident vyvolal v Kolíně protesty. | foto: Reuters

KOLÍN NAD RÝNEM Opakování útoků z loňské silvestrovské noci má v Kolíně nad Rýnem letos zabránit nasazení více než 1000 policistů v ulicích a na důležitých veřejných místech města. Podle agentury DPA to ve čtvrtek sdělil prezident kolínské policie Jürgen Mathies.

Kolínské policii přišlo po nočních oslavách konce roku 2015 a začátku roku 2016 více než 1000 trestních oznámení. Týkala se především krádeží a sexuálních deliktů, jejichž oběťmi byly převážné ženy. Většinu pachatelů podle napadených tvořili migranti z afrických a arabských zemí.

„Podle našich představ nebude žádná oblast, v níž by lidé tady v Kolíně - rozhodně ne ve vnitřních zónách - neviděli příslušnice a příslušníky policie,“ prohlásil policejní prezident při představování plánovaných bezpečnostních opatření.

„Nadcházející silvestrovská noc bude pro nás všechny mimořádně důležitá,“ ujistil Mathies. Pro srovnání uvedl, že loni bylo na Silvestra mimořádně nasazeno jen 140 policistů. Právě nedostatečná přítomnost strážců zákona na veřejných místech byla terčem tvrdé kritiky.

„My všichni chceme, aby se nepopsatelné události z posledního Silvestra už nikdy neopakovaly,“ zdůraznila starostka Henriette Rekerová, která se dnešní tiskové konference věnované bezpečnostním opatřením chystaným v Kolíně rovněž zúčastnila.

Kromě výraznější přítomnosti policistů na veřejných místech chce město například na hlavním nádraží, u něhož se loni odehrála značná část útoků, upravit příjezdy a odjezdy vlaků, aby se na nástupištích netvořily návaly. Bezpečnostními zátarasy bude obehnána kolínská katedrála a v její blízkosti bude zakázáno odpalování zábavní pyrotechniky.

V plánu je také zřízení speciální „mobilní bezpečnostní služby“ pro ženy a dívky.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?