Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Problematická Trenčínská univerzita nabízí studium i na Moravě. Bez povolení

Svět

  11:44
BRATISLAVA - Trenčínská univerzita Alexandra Dubčeka, na níž byla zjištěna řada pochybení, nabízí studium i na Moravě, ačkoli na to nemá povolení. Činí tak pod hlavičkou soukromého Evropského polytechnického institutu, napsal slovenský deník Pravda.

Trenčínská univerzita foto: ČTK

Univerzita se na Slovensku dostala do centra pozornosti po medializovaném zjištění, že někteří její studenti získali tituly po nestandardně krátkém studiu.

"Trenčínská univerzita nemá akreditaci pro pracoviště na Moravě," citoval deník Danu Špankovou ze slovenského ministerstva školství. "Akreditační komise se ji rozhodla zkontrolovat ještě před vypuknutím skandálu na Trenčínské univerzitě," uvedla Šárka Svobodová z tiskového odboru resortu.

Trenčínská univerzita nabízí podle Pravdy studium v Hodoníně a Kuníně pod hlavičkou soukromého Evropského polytechnického institutu v programu lidské zdroje a management. Roční školné má být 30.000 Kč, po ukončení školy studenti mají získat slovenský diplom a titul inženýr.

Přečtěte si o kauze více:

Deník upozorňuje, že po jeho otázkách institut tyto informace z internetu vymazal. "Byly mylné, tak jsme je stáhli," uvedl rektor institutu Oldřich Kratochvíl. Prohlásil, že Trenčínská univerzita v institutu nezabezpečovala vysokoškolské studium, ale jen kurzy celoživotního vzdělávání.

V rámci programu lidské zdroje a personální management přitom Trenčínské univerzitě nedávno zakázal ministr školství Ján Mikolja přijímat zájemce o bakalářské studium. Ministr rovněž požádal prokuraturu, aby udělování titulů na škole, která je otevřena od roku 1997, prošetřila.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat