14. února 2014 20:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Prosím, děkuji a promiň. Papež dal lidem recept na šťastné manželství

Prosím, děkuji a promiň. Papež dal lidem recept na lásku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prosím, děkuji a promiň. Papež dal lidem recept na lásku | foto: ČTK

VATIKÁN Papež František při příležitosti svátku svatého Valentýna zamilovaným dvojicím poskytl recept na dlouhotrvající manželství. Spočívá prý v používání tří prostých slov: prosím, děkuji a promiň.

František hovořil ke zhruba 10.000 párům, které se shromáždily na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

František hovořil ke zhruba 10.000 párům, které se shromáždily na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Cestou k dlouhodobému zachování a posilování lásky je podle něj vyjadřování laskavosti, vděčnosti i lítosti.

Papež František se už dříve při několika příležitostech setkal s mladými lidmi a dával jim rady do manželství.

Papež navíc zavtipkoval o faktu, že nikdo není dokonalý a každý dělá chyby. "Neexistuje dokonalá rodina, ani dokonalý manžel nebo manželka. A už vůbec nemluvím o dokonalé tchyni," prohlásila hlava římskokatolické církve.

Svátek zamilovaných připomíná biskupa Valentýna, který tajně oddával milence. Svatý Valentin z Terni za to byl podle legendy 14. února 269 popraven.

Papež František při příležitosti svátku svatého Valentýna zamilovaným dvojicím poskytl recept na dlouhotrvající manželství.
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!