Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Osmý víkend v řadě Francouzi protestovali proti covid pasům. Po celé zemi jich vyšlo do ulic 170 tisíc

Po celé Francii osmý víkend v řadě desetitisíce lidí protestovaly proti takzvaným covidovým pasům. V zemi bylo podle agentury DPA svoláno na 200 protestních pochodů. (4. září 2021) foto: Thibault CamusAP

Po celé Francii osmý víkend v řadě protestovaly desetitisíce lidí proti takzvaným covidovým pasům, kterými jejich držitelé prokazují, že se proti covidu-19 nechali očkovat, onemocnění prodělali nebo mají negativní test. V zemi bylo podle agentury DPA svoláno na 200 protestních pochodů. Odpůrci pasů tvrdí, že doklad omezuje jejich svobodu a dělí občany na dvě kategorie.
  23:05

Podle francouzského ministerstva vnitra se dohromady dnešních protestů zúčastnilo 170 tisíc lidí po celé zemi. V předchozích měsících dostali organizátoři demonstrací proti covidovým pasům do ulic opakovaně přes 200 tisíc osob.

V jihofrancouzském Montpellier vyšlo do ulic podle odhadů prefektury nejméně šest tisíc lidí, v Avignonu kolem čtyř tisíc demonstrantů.

V Paříži se dav pokusil vtrhnout do obchodního centra Forum des Halles, informovala televize BFM TV. Policie ale dostala situaci pod kontrolu a demonstranti se rozptýlili.

Ve Francii, která má asi 67 milionů obyvatel, jsou plně očkovány již asi dvě třetiny lidí a téměř tři čtvrtiny dostaly alespoň jednu dávku proticovidové vakcíny.

Zároveň klesá počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 a snižuje se i sedmidenní incidence, která udává počet nově nakažených na sto tisíc obyvatel. Situace ale zůstává napjatá na francouzských zámořských územích.

Francie dnes ohlásila 13 336 nových případů koronavirové nákazy a dalších 83 úmrtí pacientů s covidem-19. Počet lidí hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče klesl za den o 36 na 2 223.

31. července 2021

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!