17. května 2015 10:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Proti cizincům. Německo řeší žhářské útoky na domovy pro uprchlíky

Německá policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie - ilustrační foto. | foto: Reuters

BRANDENBURG/PRAHA V Německu se řetězí žhářské útoky na budoucí ubytovny pro uprchlíky. Naposledy vzplál oheň poblíž Berlína v braniborském městě Zossen. Policie zadržela dva mladé muže, kteří podle ní patří k extrémně pravicové scéně.

V noci na sobotu se někdo ve městě Zossen pokusil zapálit budovu, která se měla stát azylem pro uprchlíky. Policie zadržela jako podezřelé dva muže ve věku 23 a 32 let. Oba pochází z okresu Teltow-Fläming, kam městečko Zossen spadá, a oba jsou podle policie pravicoví extremisté, informuje německý server Zeit.

V autě mladšího z podezřelých našli vyšetřovatelé zakázané polské světlice, zápalky, urychlovač ohně a plakáty s nenávistnými texty proti cizincům. Škoda na budově není podle policie velká. Pachatelé zapálili tři kontejnery na odpad, a tím byl poničen jen štít přilehlé správní budovy.

Už několik měsíců Německo sleduje žhářské útoky na (často) ještě neobydlené, budoucí domovy pro uprchlíky, a to napříč jednotlivými zeměmi, například v zemích Porýní-Falc, Sasko či Šlesvicko-Holštýnsko.

 

shoŠárka Holanová

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.