6. září 2018 15:50, aktualizováno  15:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Provozovatelé janovského mostu jsou vyšetřováni za zabití. V sutinách zemřelo 43 lidí

Zřícený Morandiho most v severoitalském Janově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zřícený Morandiho most v severoitalském Janově. | foto: ČTK

JANOV (Itálie) Italská prokuratura začala vyšetřovat vedení společnosti Autostrade za zabití v souvislosti s pádem dálničního mostu v Janově. Oznámily to ve čtvrtek italské soudní zdroje. Část mostu se zřítila 14. srpna, o život přišlo 43 lidí.

Nejvyšší vedení Autostrade, která most provozovala, je na seznamu 20 lidí považovaných za podezřelé a vyšetřované za zabití. Firma zatím zprávu nekomentovala.

Zřícení Morandiho mostu, který byl součástí dálnice A10, vyšetřuje janovská prokuratura. V srpnu spadlo až 200 metrů mostu a s nimi se také zřítilo mnoho aut.

Z výšky 45 metrů spadlo 35 osobních aut a několik kamionů.
Pád dálničního mostu v Janově na severu Itálie si vyžádal nejméně 39 mrtvých.

Výkonný ředitel Autostrade Giovanni Castellucci se v srpnu za neštěstí neomluvil s tím, že společnost počká na závěr vyšetřování. Autostrade však vyčlenila 500 milionů eur (skoro 13 miliard korun) na pomoc Janovu; má se z nich financovat stavba nového mostu.

Společnost Autostrade per l’Italia byla zprivatizována v roce 1999 a v Itálii provozuje přes 2800 kilometrů dálnic

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz