18. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Prsa plná kokainu či tygří mládě v kufru. Jaké nejpodivnější věci byly zabaveny na letištích?

Muž pašoval půl kilogramu kokainu pod nezvykle vysokou parukou, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž pašoval půl kilogramu kokainu pod nezvykle vysokou parukou, ilustrační foto. | foto: Twitter Policía Nacional

Sydney Od živých zvířat přes bizarní zbraně a kreativní způsoby pašování - neexistuje snad nic, co by lidé nezkusili, aby přes celní a hraniční kontroly dostali nepovolené předměty. Zpravodajský server The New Daily zveřejnil přehled nejpodivnějších věcí, které zabavili celní úředníci.

V Austrálii byl dopaden muž, který přiletěl do Melbourne z Dubaje s živými holuby přivázanými k dolní části nohou a schovanými pod nohavicemi kalhot. Tento 23letý muž u sebe měl také dvě ptačí vejce. Porušil tím přísné karanténní zákony, za které hrozí krom vysoké pokuty až deset let za mřížemi.

Nebyl přitom jediný, kdo skončil v rukou celníků za pokus propašovat živé ptáky přivázané k nohám. Jistý Kaliforňan skončil dvakrát ve vězení za to, že se do Spojených států pokusil propašovat z Vietnamu ohrožené zpěvné ptáky, o nichž se věří, že nosí štěstí. Poprvé v roce 2009 dostal čtyřměsíční trest, podruhé o sedm let později už šel za mříže na 18 měsíců.

22 úhořů a 150 ryb

Bohužel nešlo o jediná zvířata, která musela přetrpět trauma dlouhého letu, jen aby mohla skončit na černém trhu. V roce 2010 našli íránští celníci v kufru jednoho z cestujících uspané tygří mládě. Do země bylo dovezeno z Thajska a cílem bylo vychovat z něj domácího mazlíčka. Tygr skončil v rezervaci ve své domovské zemi.

Jiný cestující byl dopaden na mezinárodním letišti v Miami s 22 živými úhoři a 150 tropickými rybkami v igelitových sáčcích uvnitř zavazadla.

V Austrálii naopak ztratila dost ze své animované nevinnosti kultovní postava pana Brambůrka z filmu Toy Story: Příběh hraček, když celníci našli jeho plastovou figurku s hlavou napěchovanou téměř 300 gramy extáze. Stejně jako Action Man, v jehož figurce se ukrývalo 50 gramů kokainu, i pan Brambůrka do země doputoval poštou a zmařený pašerácký pokus byl spojen s irskou zločineckou skupinou.

Pašeráci drog jsou obzvláště vynalézaví ve způsobech, jak dostat své zboží do vybrané destinace. V roce 2014 našli američtí celníci 3,3 kilogramu kokainu ukrytého v mraženém kozím mase.

Kokain uvnitř prsních implantátů

Jedna Kanaďanka se pokusila převézt přes hranice do Spojených států stolní fotbálek, který byl ve skutečnosti trojským koněm ukrývajícím 24 kilogramů marihuany. V Německu pak byla dopadena Kolumbijka, která zkusila převézt kokain uvnitř svých prsních implantátů.

Další nepravděpodobné dovážené položky zahrnují skutečný egyptský sarkofág, který byl ukrytý v přepravním kontejneru putujícím ze Španělska do USA; sklenici obsahující deset lidských očí, s níž se pokusil přijet jistý cestující do Británie, a skutečný - ale ne nabitý - raketomet objevený uvnitř zavazadla na malém letišti v Pensylvánii.

Ovšem najdou se i případy, kdy cestující se svým - byť velmi kuriózním - spoluzavazadlem úspěšně prošel celnicí. Na mezinárodním letišti v Atlantě vzbudil pozornost pasažér, který přepravoval velmi reálně vypadající falešné mrtvé tělo. Ukázalo se, že jde o rekvizitu z hororu Texaský masakr motorovou pilou 2, se kterou mu dovolili odletět.

ČTK

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.