10. září 2017 14:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Prudké deště způsobily záplavy v Livornu, nejméně šest mrtvých

Následky ničivých záplav v Livornu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Následky ničivých záplav v Livornu | foto: Reuters

Livorno Nejméně šest obětí si vyžádaly záplavy v toskánském městě Livornu, které vyvolaly prudké noční deště. Další tři lidé jsou pohřešováni. Informoval o tom dnes web deníku La Repubblica s odvoláním na místní hasiče.

Kolem druhé hodiny ranní udeřily na město prudké deště, za čtyři hodiny napršelo 400 milimetrů vody. Několik rozvodněných říček posléze toto přístavní město zatopilo. Voda protékající ulicemi unášela vozy.

Čtyři z obětí byli členové jediné rodiny - dítě, jeho rodiče a dědeček zůstali uvěznění v přízemí domu. Další tělo bylo nalezeno v místě poškozeném sesuvy půdy. Jeden člověk zemřel při autohavárii, k níž došlo během lijáku. Další tři osoby se pohřešují, uvedli hasiči.

Úřad pro civilní ochranu vyhlásil druhý nejvyšší stupeň ohrožení ve Florencii; bouře, které se spustily v sobotu večer nad severoitalskou Ligurií se přesouvají směrem na jih.

Prudké deště dnes ráno zatopily i ulice hlavního města Říma. V důsledku byly uzavřeny některé ulice, části metra nejsou v provozu a některé z jeho stanic byly zavřeny.

ČTK
P. Balcar Entropie roste. 15:10 10.9.2017

Najdete na Lidovky.cz