Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 2 °C občasný déšť Předplatné LN
9. března 2012 12:16 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Prezidentské divadlo. Putin-biatlonista trefil tři terče

Putin-biatlonista trefil v Soči tři z pěti terčů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Putin-biatlonista trefil v Soči tři z pěti terčů |

MOSKVA Příznivci nově zvoleného ruského prezidenta Vladimira Putina se znovu dočkali - idol většiny ruských voličů se opět objevil v netradiční roli. V severokavkazském Soči si zastřílel na terč coby biatlonista.

V minulosti se staronový prezident představil v úloze bikera, archeologa, letce, karatisty, zpěváka, automobilového závodníka, lovce tygrů, žokeje, judisty, potápěče, hasiče a tankisty. V reálném životě byl špionem.

Po vítězné prezidentské volbě, v níž mu daly hlas téměř dvě třetiny voličů, se Putin ve středu odebral na severní Kavkaz, kde se svým přítelem a budoucím premiérem Dmitrijem Medveděvem sestavuje příští vládní kabinet. Chvíle odpočinku dnes strávil na biatlonové dráze v Soči, kde budou v roce 2014 zimní olympijské hry.

Neuvěřitelný nález

Lyže si ovšem podle očitých svědků Putin nenazul. V pozici vleže si nicméně zastřílel z pušky a z padesáti metrů podle oficiální zprávy trefil tři z pěti terčů. Na památku se vyfotografoval s ruskými biatlonistickými paralympioniky, kteří měli v Soči své závody.

Neohrožený dobrodruh
Putinovy výboje v netradičních rolích, jimiž letos šedesátiletý politik buduje svou image neohroženého dobrodruha, několikrát skončily skandálem. Loni v říjnu musel vládní mluvčí pod tlakem médií přiznat, že nález dvou antických amfor, které Putin jako amatérský archeolog vyzdvihl před kamerami novinářů z Černého moře, byl zinscenovaný. Předloni usedl do kabiny hasičského letounu, aniž měl příslušné pilotní oprávnění.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním
DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním

Ještě vám chybí dárek pro milovanou babičku a přemýšlíte, co jí nadělit pod stromeček? Připravili jsme pro vás malou inspiraci.