18. srpna 2018 18:32 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Putin míří na jednání s Merkelovou, po cestě si zatančil na svatbě rakouské ministryně zahraničí

Prezident Vladimír Putin tančí s rakouskou ministryní  Karin Kneisslovou na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Vladimír Putin tančí s rakouskou ministryní Karin Kneisslovou na... | foto: Reuters

Vídeň/Berlín Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu odpoledne na skok navštívil Rakousko, aby se zastavil na svatbě tamní ministryně zahraničí, 53leté Karin Kneisslové. Po jeho přistání ve Štýrském Hradci byl uzavřen příjezd na letiště i dálnice A9, informovala agentura APA. V alpské republice se šéf Kremlu krátce zdržel na cestě do Německa, kde ho večer čeká jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Na letišti ve Štýrském Hradci (Grazu) v sobotu podle APA přistály dva ruské vládní letouny. Krátce po přistání druhého z nich z letiště vyjela dlouhá kolona limuzín a dodávek doprovázená vozidly s modrými majáčky a policejním vrtulníkem.

Uzavřen byl příjezd k letišti a v obou směrech i Pyhrnská dálnice A9 mezi obcí Kalsdorf a výjezdem na Vogau, uvedla APA.

Konvoj s ruským prezidentem Vladimírem Putinem.
Karin Kneisslová na svatbě.

Putin už Rakousko opustil

Podle serveru Standard.de Putin předal nevěstě, která ho čekala před vchodem do hostince Tscheppe v obci Gamlitz na jihu Štýrska, kytici. Ruský 65letý politik si s nevěstou na terase podniku zatancoval. Krátce po prezidentovi přijel i sbor donských kozáků, který ruský prezident přivezl s sebou.

Mezitím už Putin zastávku v Gamlitzi ukončil a nechal se odvézt zpátky na letiště. Před 16:30 SELČ APA hlásila, že už z Rakouska odcestoval.

Kneisslová se v sobotu provdala za 54letého experta na energetiku Wolfganga Meilingera. Svatba se koná v hostinci uprostřed vinic. Mezi zhruba stovkou hostů byl i rakouský kancléř Sebastian Kurz a šéf koaliční nacionalistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinz-Christiana Strache.

Rakouská opozice přítomnost prominentního ruského hosta na svatbě ministryně ostře kritizovala a mluví o provokaci a ostudě pro Rakousko.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz