Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Putin: K lidu Ukrajiny máme obrovskou úctu, nikdy jsme nepáchali to, co oni

Vladimir Putin při projevu před ruskými učiteli (5. října 2022) foto: AP

Rusko přistupuje s obrovským respektem ke všemu ukrajinskému, včetně kultury a jazyka, uvedl ruský prezident Vladimir Putin. V projevu před ruskými učiteli také přislíbil, že situace na připojených územích se „stabilizuje“. Předtím podepsal zákony o ruské anexi čtyř ukrajinských regionů.
  16:15

„Vždy jsme přistupovali a nehledě na tragédii současných dnů i dnes s obrovskou úctou přistupujeme k ukrajinskému lidu a k ukrajinské kultuře, k ukrajinskému jazyku, literatuře a tak dále. A nikdy jsme se nedopustili ničeho takového, čeho se na Ukrajině dopouštějí vůči ruské kultuře a ruskému jazyku,“ řekl Putin při setkání s účastníky soutěže Učitel roku.

K vojenskému konfliktu by nikdy nedošlo, kdyby se Ukrajina a západní státy nepokoušely „přerušit dějiny“, prohlásil dále Putin podle listu Kommersant.

Uvedl, že mu výsledky referend, která Rusko na konci září uspořádalo na okupovaných územích kvůli anexi ukrajinské Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti, nejen udělaly radost, ale také jej udivily.

„Výsledek je více než přesvědčivý, ale tento výsledek je i naprosto průzračný a nepodléhá žádnému zpochybnění,“ prohlásil ruský prezident.

Kommersant připomněl, že v uvedených regionech pro připojení k Rusku hlasovalo od 87 po 99 procent voličů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a také vůdci evropských zemí pokládají referenda za nelegitimní a počínání Ruska za okupaci.

Putin také řekl, že podepsal dekret, který napraví chyby při mobilizaci tak, aby nebyli povoláváni vysokoškolští studenti.

Autoři: ,

Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky
Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky

Také se vám stává, že vaše děti si hromadí hračky, se kterými si vůbec nehrají? Možná je čas to změnit. Naše rodiny otestovaly první on-line...

Mohlo by vás zajímat