27. září 2015 12:57, aktualizováno  13:25 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Radovan Krejčíř chtěl uprchnout z vězení. V cele měl pistoli a náboje

Radovan Krejčíř u soudu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovan Krejčíř u soudu | foto: Reuters

JOHANNESBURG Policie překazila pokus Radovana Krejčíře o útěk z vězení. Informoval o tom jihoafrický server EWN, který se odvolává na Sunday Independent. Policie dle dostupných informací v sobotu prohledala jeho celu, kde nalezla pistoli a několik nábojů.

„Odbor nápravných zařízení během razie v několika celách zmařil únikové plány chovanců, mezi nimi i Radovala Krejčíře,“ citoval zpravodajský server News24 mluvčího odboru Manelisiho Wolelu. „Byla objevena řada nelegálních předmětů.“

Dle Sunday Independent celý incident potvrdil také vysoký úředník působící ve vězení, kde Krejčíř pobývá.

Policie v cele kromě pistole a nábojů podle Sunday Independent našla také nůž, taser, pepřový sprej, 10 mobilních telefonů, paměťovou kartu, šroubovák a deník, který obsahoval jména svědků a vyšetřovatelů zapojených do jeho případu. Jak se předměty do jeho cely dostaly, není jasné.

Policie nyní zavedla přísnější opatření a případ prošetřuje. K razii se dle serveru EWN uchýlila poté, co obdržela tip od svého informátora.

Krejčíř byl v srpnu tohoto roku uznán vinným z pokusu o vraždu, z únosu a z pokusu o držení drog. Výše trestu nebyla dosud stanovena. Další soudní přelíčení, v níž se mělo rozhodnout právě o výši trestu, bylo naplánováno na 12. října.

melIva Melíšková, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!