Diskuse k článku

Italští neonacisté byli vyzbrojeni víc než třímetrovou raketou vzduch-vzduch. Pochází od katarské armády

Raketa vzduch-vzduch, kterou italská policie zabavila v několika městech na severu země při zátahu proti krajně pravicovým extremistům, patřila katarské armádě, která ji před 25 lety prodala „spřátelenému“ státu. Oznámila to v úterý italská policie. Zátah, při němž byly zatčeny tři osoby, byl výsledkem vyšetřování zaměřeného na Italy, kteří bojovali v Donbasu na východě Ukrajiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Bandera 17.7.2019 12:10

Přesně před pěti lety byl nad ukrajinským Donbasem sestřelen raketou země – vzduch vystřelenou ze systému sovětské výroby BUK Boeing 777. Ten se v inkriminovanou dobu nacházel na ukrajinském území kontrolovaném proruskými separatisty. Byl sem přivezen z Ruska a poté do Ruska zase odvezen.

M. Hájek 17.7.2019 12:09

"vyšetřování zaměřeného na Italy, kteří bojovali v Donbasu na východě Ukrajiny." Tak nám autor článku ze skromnosti zapomněl prozradit, že zmínění italští neonacisté bojovali na straně banderovských nacistických oddílů, tj na straně Kyjeva.

S. Bandera 17.7.2019 12:11

Kyjev už loni předal italským úřadům seznam 25 Italů, kteří od roku 2014 bojovali v řadách proruských separatistů...

:-))

M. Hájek 17.7.2019 12:20

To jste si, soudruhu Bandero, trochu naběhl. Sledoval jsem původní zprávy italských vyštřovatelů a tam to bylo přesně naopak. "(zdroj BBC) ... the police said the arrests were part of an investigation, started about a year ago, into far-right groups "who have fought in Ukraine's Donbass region against the separatists". V mnoha evropských médiích ovšem význam otočili a sami italové přestali později říkat, koho vlastně zadrželi. Je vidět, jak moc nepohodlné to někomu bylo a jaký tlak existuje a jak moc se lže. To mě nepřekvapuje.

S. Bandera 17.7.2019 12:29

Jo a kde ? :-))

Anti-terrorism police in northern Italy have seized an air-to-air missile and other sophisticated weapons during raids on far-right extremist groups. Three people were arrested, two of them near Forli airport. Neo-Nazi propaganda was also seized. The raids were part of an investigation into Italian far-right involvement in the conflict in eastern Ukraine, the Turin police said. Italian media named those arrested as Fabio Del Bergiolo, 50, an Italian ex-customs officer and far-right Forza Nuova party activist; Alessandro Monti, 42, a Swiss national; and Fabio Bernardi, 51, also Italian.

https://www.bbc.com/news/world-europe-48987723

M. Hájek 17.7.2019 12:32

Máš to hned pod tím, cos okopíroval. https://www.bbc.com/news/world-europe-48987723

Initially, on 15 July, the police said the arrests were part of an investigation, started about a year ago, into far-right groups "who have fought in Ukraine's Donbass region against the separatists".

But the latest police statement did not mention groups fighting the pro-Russian separatists, referring only to an investigation into Italian extremists who had "taken part in the armed conflict in Ukraine's Donbass region". The police did not make it clear which side the Italians were on in this case.

S. Bandera 17.7.2019 12:34

The police did not make it clear which side the Italians were on in this case !!!!!!!!!!!!!!!!

M. Hájek 17.7.2019 12:40

Já myslím, že máš už všechna fakta na stole. Italové řekli prokyjevští a nikdy to neodvolali, ale přestali to říkat. Pokud by se spletli, byla by slušnost to dementovat. Lidovky píší nebo se snaží podsunout, že bojovali na straně separatistů. To je prostě česká angažovaná žurnalistika.

M. Hájek 17.7.2019 12:34

Jestli to chceš přeložit, tak původně je italská policie označila za prokyjevské a později je takto označovat přestala, ale neoznačila je za proruské.

S. Bandera 17.7.2019 12:40

Nic mi nemusíš překládat. 15. července je nějakej italskej policajtskej ňouma označil za bojovníky proti proruským separatistům a následně byla italská policie nucena tuto dezinformaci dementovat

M. Hájek 17.7.2019 12:44

Přestat označovat jako prokyjevské a dementovat původní zprávu je trochu rozdíl. Já jsem žádné dementi neviděl, ale jestli jsi ho někde našel, tak ukaž.

S. Bandera 17.7.2019 12:50

Každý si to vyloží tak jak to komu vyhovuje, že ? Takže nebudeme slovíčkařit

M. Hájek 17.7.2019 12:54

Ale ještě ukaž to dementi.

S. Bandera 17.7.2019 12:59

Žádné dementi ti neukážu, stejně jako ty mi neukážeš žádný příkaz evropským médiím, koho že to Italové vlastně zadrželi. Žádná zmínka o tom, jak moc nepohodlné to někomu bylo, jaký tlak existuje a jak moc se lže. To ani mě vůbec nepřekvapuje.

M. Hájek 17.7.2019 13:01

Aha, dementi sis vymyslel.

S. Bandera 17.7.2019 13:07

Aha, příkaz evropským médiím informovat o tom, že Italové ve skutečnosti zadrželi neonacisty, bojující na straně banderovských nacistických oddílů, sis vymyslel.

S. Bandera 17.7.2019 13:00

... žádný příkaz evropským médiím informovat o tom,...

S. Bandera 17.7.2019 12:33

!!!

Initially, on 15 July, the police said the arrests were part of an investigation, started about a year ago, into far-right groups "who have fought in Ukraine's Donbass region against the separatists". But the latest police statement did not mention groups fighting the pro-Russian separatists, referring only to an investigation into Italian extremists who had "taken part in the armed conflict in Ukraine's Donbass region". The police did not make it clear which side the Italians were on in this case.

I lhát se musí umět, soudruhu "Hájeku"

:-))

M. Hájek 17.7.2019 12:41

No to je přesně to, co jsem napsal. Kde konkrétně vidíš nějaké moje lhaní, soudruhu Bandero?

S. Bandera 17.7.2019 12:48

V tom, že "zmínění italští neonacisté bojovali na straně banderovských nacistických oddílů, tj na straně Kyjeva". Toto totiž NIKDY NIKDO NIKDE nepotvrdil. V tom je jádro českého voříška sporu.

Pokud by to však pravda přesto byla, vůbec bych nic proti tomu nenamítal. Forza Nuova je italské politické hnutí, které vychází z neofašismu, NIKOLIV neonacismu, a má silné kořeny v katolickém tradicionalismu. Bohužel to však pravda nejspíše nebude

M. Hájek 17.7.2019 12:52

Tvrdila to "jen" původní zpráva italských vyšetřovatelů a původní zpráva BBC, která byla po jednom dni upravena. Dosud je tam dole poznámka: "Update 16th July 2019: This story was amended after Italian police dropped a reference to the Italian extremists having fought against the Donbass separatists."


Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...