Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rakousko šokovala vražda třináctileté dívky, zatčení jsou tři Afghánci

Svět

  18:21
Vídeň - Rakouská policie intenzivně vyšetřuje případ znásilnění a vraždy třináctileté dívky, který vyvolal v zemi šok a ostré výroky vysokých politiků. Tělo dívky se našlo v sobotu a v pondělí policie zatkla první dva podezřelé - dva mladé žadatele o azyl z Afghánistánu. Ve středu byl zatčen další Afghánec a po čtvrtém se pátrá za pomoci evropského zatykače, uvedla rakouská tisková agentura APA.
Policie ve Vídni

Policie ve Vídni foto: Ronald ZakČTK

Vyšetřovatelé uvedli, že dívka šla dobrovolně do bytu se dvěma mladíky ve věku 16 a 18 let. V bytě byla podle policie po požití drog znásilněna a v sobotu ráno byla poblíž bytu nalezena udušená. Osmnáctiletý zatčený Afghánec, který žije ve Vídni od roku 2015 a podle policie měl problémy se zákonem už dříve, jakoukoli vinu popírá. Jeho o dva roky mladší známý, který je v Rakousku teprve od letošního dubna, odmítl vypovídat.

Ve středu večer zásahová jednotka zatkla ještě 23letého Afghánce, kterého podezírá, že se na zabití dívky podílel. Úřady vydaly zatykač také na 22letého Afghánce, po kterém se nyní pátrá.

Ke kauze se v úterý vyjádřil i kancléř Sebastian Kurz, jenž ostře odsoudil fakt, že podezřelí jsou migranti, kteří v Rakousku hledali ochranu. „Považuji za nepřípustné, že k nám přicházejí hledat ochranu lidé, kteří pak v Rakousku páchají barbarské a kruté zločiny,“ řekl. 

Také ministr vnitra Karl Nehammer zdůraznil, že žadatelé o azyl musejí dodržovat zákony hostitelské země. „Kdo to nedělá, musí odejít,“ řekl.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat