Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Kadyrov má slabost pro školačky, malé konkubíny mu rodí děti

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov na ceremoniálu k anexi ukrajinských území v Kremlu (30. září 2022) foto: Reuters

Ramzan Kadyrov si udržuje rozsáhlý harém a milenky si často hledá i mezi školačkami a studentkami. Některé neplnoleté konkubíny mu dokonce porodily děti. Vyplývá to ze zjištění ruského investigativního portálu Projekt.
  9:43

Čečenský vůdce se rád prezentuje jako vzorný muslim a moudrý otec rodiny. Dohromady má čtrnáct dětí, podle oficiálního životopisu mu všechny povila jeho manželka Medni. Jenže to není tak úplně pravda. Kadyrov má podle zjištění Projektu celkem čtyři manželky, to ale kvůli ruskému právu nemůže přiznat.

Například syna Adama přivedla v roce 2008 na svět Zamira Džabrailovová, které v té době bylo šestnáct let. Další dětskou konkubínou Putinova severokavkazského satrapy byla Fatima Chazujevová. Ta ve věku patnácti let získala druhé místo v soutěži Miss Kavkaz, která se konala za zavřenými dveřmi pouze pro oči Ramzana Kadyrova. Chazujevová v té době už nosila pod srdcem jeho syna.

Nezávislý investigativní portál Projekt dohledal ještě několik Kadyrovových milenek, s nimiž čečenský despota udržoval intimní styky ještě před tím, než dosáhly osmnácti let.

„Kadyrov má zálibu ve velmi mladých holkách, školačkách a studentkách prvních ročníků střední školy. Má pomocníka, který schraňuje kontakty na řadu mladých Čečenek. Desítky, možná stovky,“ řekl exilovému portálu zdroj z okolí Kadyrova.

Sedmačtyřicetiletý diktátor vládne v Čečensku železnou rukou už dvacet let. Už v době jeho nástupu údajně jeho lidé unášeli čečenská děvčata přímo na ulici a odváželi je svému bossovi. Mnohá z nich dnes žijí s cejchem odložených konkubín, které Kadyrov připravil o panenství. V konzervativní muslimské společnosti na nich ulpěla hanba a nemohou se provdat.

11. května 2024

Některé Kadyrovovy favoritky si za svou poslušnost vysloužily nemovitosti nebo funkce v čečenské státní správě. Objevily se však i případy vzpurných žen, které Kadyrov nechal potrestat. Například v roce 2003 byla v Gudermesu zastřelena Žanetta Mukujevová, která údajně s Kadyrovem otěhotněla a budoucí čečenský vůdce ji za to nechal zabít.

Autor: