Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Raper Kanye West chce kandidovat na prezidenta USA, Amerika prý musí naplnit slib Bohu

Svět

  7:57
Washington - Americký raper Kanye West, který patří k fanouškům prezidenta Donalda Trumpa, v sobotu ohlásil úmysl kandidovat v podzimních prezidentských volbách. West své rozhodnutí zveřejnil na twitteru, ale jak napsala agentura Reuters, není jasné, zda jde o opravdový zájem a zda zpěvák vyplnil nezbytné formality, aby se mohl o kandidaturu ucházet.

Kanye West na předávání cen MTV v Madison Square Garden. foto: Reuters

Volby se budou konat v listopadu a termín pro ohlášení zájmu nezávislých kandidátů v mnoha amerických státech ještě nevypršel.

Kanye West rozdával peníze na pomoc rodinám zabitých černochů. Část půjde i na školné Floydovy dcery

„Musíme naplnit americký slib tím, že budeme důvěřovat Bohu, sjednotíme své vize a vybudujeme svou budoucnost. Kandiduji na prezidenta Spojených států! #2020VISION,“ napsal West.

Miliardář West je manžel celebrity Kim Kardashianové Westové a oba Trumpa navštívili v Bílém domě.

Jako jeden z prvních Westovo rozhodnutí schválil šéf firmy na výrobu elektromobilů Tesla Elon Musk. „Máte mou plnou podporu,“ napsal ve svém tweetu.

Agentura AFP připomenula, že v posledních letech West plnil stránky novin svými problémy psychiatrického rázu, ale také provokativními výroky týkajícími se otroctví i podpory Trumpa, který jinak v kruzích rapových umělců moc stoupenců nemá.

Autor:

Mohlo by vás zajímat