26. ledna 2017 13:53 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Razie 800 rakouských policistů skončila zadržením osmi podezřelých z terorismu

Rakouská policie (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rakouská policie (ilustrační snímek). | foto: Reuters

VÍDEŇ Rakouská policie během čtvrtečních protiteroristických raziích zadržela osm lidí. V prohlášení to oznámilo státní zastupitelství ve Štýrském Hradci. List Kronen Zeitung uvedl, že zátahy byly namířeny na osoby pocházející ze zemí někdejší Jugoslávie.

Čtvrteční akce, o které zastupitelství hovoří jako o koordinovaném a dlouho připravovaném zásahu, se zúčastnilo na 800 policistů. K raziím úřady přikročily v rámci probíhajícího vyšetřování teroristických aktivit radikálního hnutí Islámský stát.

Kronen Zeitung s odvoláním na své zdroje poznamenal, že policie se soustředila na okolí radikálního kazatele Mirsada O., kterého loni v červenci poslal soud ve Štýrském Hradci na 20 let do vězení.

Razie policie uskutečnily nejen ve Štýrském Hradci, ale také ve Vídni. V obou městech se podle médií bezpečnostní sbory zaměřily i na muslimské modlitebny, které získávají podporu v zahraničí, především v arabském regionu.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz