Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Řecká policie zadržela kamion se 41 migranty. Ukrývali se v nákladním prostoru, žádný nebyl zraněn

Migranti v kamionu v Řecku (ilustrační). foto: Reuters

Atény - Řecká policie zadržela v pondělí na severovýchodě země kamion, v jehož nákladním prostoru bylo 41 migrantů. Žádný z nich nebyl vážně zraněn, 15 běženců ale skončilo v nemocnici. Informovala agentura Reuters s odvoláním na místní server Xanthinews. Nákladní vůz zastavila policie při dálniční kontrole nedaleko města Xanthi.
  15:40

Na ostrově Lesbos se vzbouřili imigranti. Řecká policie je zbila

„Uvnitř nákladního prostoru bylo nedýchatelno, a proto je pravděpodobné, že by migranti nepřežili dlouhou cestu do Soluně,“ citoval místní server domněnku policie. Zatím ale není potvrzeno, kam vůz směřoval, ani odkud jel. Podle místních médií přijel nejspíš z Turecka a šlo o mrazící vůz, který neměl zapnuté chlazení.

Migranti, které policie našla v Řecku.
Migranti, které policie našla v Řecku.

Dosud není potvrzena ani národnost migrantů, podle místních médií jde zřejmě o Afghánce a o samé muže ve věku 20 až 30 let. Řidič vozu byl zadržen, podle nepotvrzených informací je to mladý Gruzínec.

Řecká policie tak v pondělí zabránila „další tragédii“, uvedla řecká média, která v této souvislosti připomněla případ z minulého měsíce z Británie, kde bylo nalezeno v kamionu na jihovýchodě Anglie 39 mrtvých, zřejmě rovněž migrantů.

Autor:

Mohlo by vás zajímat