Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Řecko od pondělí obnovuje turistickou sezonu, přiletět lze do Atén nebo Soluně

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis ohlásil začátek turistické sezony na ostrově Santorini. Řekl, že prioritou vlády je zajistit, aby Řecko bylo pro návštěvníky bezpečnou evropskou destinací. foto: Reuters

Atény - V Řecku jsou od pondělí v provozu dvě hlavní letiště - v Aténách a v Soluni. Země pondělkem obnovuje turistickou sezonu a bude znovu přijímat zahraniční turisty. Řecko, jež loni navštívilo 33 milionů lidí, doufá v době epidemie koronaviru v návrat aspoň části návštěvníků. V cestovním ruchu, na nějž připadá pětina ekonomického výkonu země, je zaměstnáno 700 000 lidí, upozornila agentura Reuters.
  11:00

Řecko budou moci navštívit turisté z 29 zemí, patří mezi ně také Česká republika

Řecko zůstane, přes ochotu otevřít se znovu turistům, obezřetné vůči lidem přijíždějícím z rizikových evropských zemí. Budou otestováni na koronavirus a v případě pozitivního výsledku budou muset na dva týdny do karantény. Omezení platí pro pasažéry z Británie a Turecka, testy v případě náštěvníků z ostatních států budou prováděné náhodně.

Řecku se díky včasným opatřením přijatým v březnu podařilo udržet počet případů koronaviru na nízkých hodnotách - 3121 nakažených a 183 mrtvých.

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis oznamuje otevření Řecka turistům na ostrově...
Nizozemský pár dorazil na letiště v Aténách v pondělí 15. června, kdy se Řecko...

Premiér Kyriakos Mitsotakis si k ohlášení začátku turistické sezony o víkendu vybral ostrov Santorini. Řekl, že prioritou vlády je zajistit, aby Řecko bylo pro návštěvníky bezpečnou evropskou destinací. „Můžete přijet, zažijete úžasné chvíle, můžete si sednout na terasu s výhledem a popít víno Assyrtiko, užít si pláže. Nechceme ale, abyste se shromažďovali v plážových barech, pár věcí letos v létě nepovolíme,“ řekl. Při otevírání ekonomiky podle něj zůstanou v platnosti některá nařízení jako dodržování bezpečné vzdálenosti nebo povinné nošení roušek v prostředcích hromadné dopravy.

Aténské letiště je otevřeno už několik dní, bylo tam otestováno 4000 lidí a jen ve dvou případech byl test pozitivní. Od pondělí je v provozu také letiště v Soluni, regionální letiště obnoví provoz 1. července.

V hotelu Gallini na ostrově Santorini v pondělí očekávají hosty z USA. Mají přicestovat z Atén, kam přiletí z Německa. V Aténách v pondělí přistanou spoje z Paříže, Amsterodamu, Londýna i Říma.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat