Středa 2. prosince 2020svátek má Blanka -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Řecko zaznamenalo první případ úmrtí s covidem-19 mezi migranty. Tábor je od září v karanténě

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK/AP

Atény  Řecko v neděli zaznamenalo první případ úmrtí s covidem-19 v některém z uprchlických táborů na svém území. Po nákaze koronavirem zemřel v Aténách 61letý Afghánec, informovala agentura AFP.

Otec dvou dětí, který přišel do Řecka z Afghánistánu, žil v táboře Malakasa severně od Atén. Poté, co se kvůli nákaze virem SARS-CoV-2 zhoršil jeho zdravotní stav, převezli jej do nemocnice v hlavním městě. S covidem-19 ale nakonec zemřel.

Na uprchlický tábor Malakasa, v němž žije asi 3000 migrantů, stejně jako na podobná zařízení v okolí Atén Schisto a Eleonas uvalily úřady kvůli šíření koronaviru na počátku září karanténu.

V uprchlických zařízeních v Řecku žije podle agentury Reuters v současnosti nejméně 110 000 lidí. Asi 40 000 z nich pobývá v přeplněných táborech na ostrovech v Egejském moři - na ostrovech Lesbos, Samos a dalších. I v nich se koronavirus šíří.

Podle listu Ekathimerini se za posledních 24 hodin v Řecku nákaza koronavirem prokázala u dalších 218 osob. S covidem-19 za uplynulý den tři pacienti zemřeli. Od počátku epidemie se tak v Řecku infekce potvrdila již u 17 448 lidí. Bilance mrtvých se vyšplhala na 378.

Do mého soukromí nikomu nic není, říká moderátorka Světlana Witowská

Senioři zatím nebudou mít vyhrazeny nákupní hodiny (archivní snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Profesionálka každým coulem, ale také matka… Právě touha strávit se svým synem více času ji před časem přiměla k...

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Senioři zatím nebudou mít vyhrazeny nákupní hodiny (archivní snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Senioři zatím nebudou mít vyhrazeny nákupní hodiny (archivní snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

A. Otýpka A to je hodně a nebo málo? 7:04 28.9.2020