Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Řidič bouraného kloubového autobusu ve Varšavě před jízdou požil drogy, hrozí mu 15 let vězení

Pohled na nehodu autobusu ve Varšavě v Polsku 25. 6. 2020. foto: AP Photo/Czarek Sokolowski

Varšava - Řidič autobusu městské dopravy ve Varšavě, který ve čtvrtek havaroval, je obviněný z řízení pod vlivem omamných látek. Podle agentury PAP to oznámila varšavská prokuratura. Nehoda si vyžádala jeden lidský život a kolem dvou desítek zraněných.
  13:53

Kloubový autobus s desítkami cestujících na severu polské metropole prorazil svodidla na nájezdu k mostu přes řeku Vislu a rozlomil se. Přední část vozidla přitom spadla z nájezdu z asi pětimetrové výšky, zatímco zadní zůstala na mostě.

Při nehodě autobusu v Polsku zemřel jeden člověk a dalších dvacet jich bylo...
Havárie autobusu ve Varšavě v Polsku 25. 6. 2020.

Počty postižených lidí se postupně měnily. PAP naposledy v pátek večer informoval, že vedle jednoho mrtvého utrpělo zranění více než 20 lidí, z nichž čtyři vážná.

Ve Varšavě spadl autobus z nájezdu na most a přetrhl se v půli. Nejméně jeden člověk zemřel

Mluvčí varšavské obvodní prokuratury Miroslawa Chyrová podle agentury sdělila, že řidič autobusu byl pod vlivem drog. Upřesnila přitom, že toxikologické testy v jeho krvi prokázaly přítomnost amfetaminu. Krom toho u něj bylo nalezeno půl gramu této látky.

PAP napsal, že dotyčnému, kterého agentura v souladu s polskými právními předpisy identifikovala jen jako Tomasz U., hrozí až 15 let vězení.

Autor:
Témata: Varšava, drogy, Visla

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat