25. prosince 2017 10:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Do sídla německé SPD vjelo na Štědrý večer auto s hořlavinami. Řidič se chtěl zabít

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 6Diskuse
Auto v berlínském sídle SPD: | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Auto v berlínském sídle SPD: | foto: Reuters

BERLÍN  Do sídla německé sociální demokracie (SPD) v Berlíně narazil na Štědrý večer řidič v osobním automobilu. Policie ve vozidle našla kanystry s benzinem a další hořlavé látky. Muž při incidentu utrpěl lehké zranění a policistům řekl, že chtěl spáchat sebevraždu, napsal v pondělí zpravodajský server BBC.

Osmapadesátiletý muž najel autem do budovy SPD kolem půlnoci, přičemž se mu podařilo prorazit první prosklené dveře. Kromě něj neutrpěl nikdo zranění.

Policisté nalezli ve voze kanystry s benzinem, plynové kartuše a tekutý zapalovač. Na místě vypukl požár, ale díky protipožárnímu zařízení budovy byl uhašen. Vyšetřovatelé uvedli, že čin řidiče řeší i jako pokus o žhářství.

Kanystry s benzínem, které našla policie ve vozu.
Německý policista a za ním zničený vůz, kterým řidič najel do budovy.

„Řidič prohlásil, že autem do budovy najel se sebevražedným úmyslem. Počáteční vyšetřování tomu nasvědčuje,“ uvádí berlínská policie na svém Twitteru. 

25.prosince 2017 v 04:43, příspěvek archivován: 25.prosince 2017 v 09:28

Der Fahrer gibt an, sein Auto in Selbsttötungsabsicht in das Gebäude gesteuert zu haben. Erste Ermittlungen unseres #LKA bestätigen dies. ^tsm

Sociální demokracie byla mezi roky 2013 a 2017 ve vládě ve velké koalici s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Od zářijových voleb nebyla Merkelová schopna vytvořit většinovou vládu.

SPD, která ve volbách dosáhla vůbec nejhoršího výsledku od roku 1949, se původně rozhovorů o kabinetu nechtěla účastnit, po krachu koaličního vyjednávání mezi CDU/CSU, svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými ale svůj postoj změnila. Sondovací rozhovory o nové německé vládě mezi CDU/CSU a SPD začnou 7. ledna.

ČTK, Lidovky.cz
  • 6Diskuse
V. Grycz Zavřít do blázince. 12:53 25.12.2017
J. Nový Novodobý Palach. 12:13 25.12.2017
S. Cerman Přijdou další. 12:04 25.12.2017

Vyhrajte balíček s mlékem Nutrilon. Stačí se podělit o svou mateřskou zkušenost
Vyhrajte balíček s mlékem Nutrilon. Stačí se podělit o svou mateřskou zkušenost

„To já svým dětem dělat rozhodně nebudu!" Poznáváte se? Tak se nám na toto téma rozepište v deníčku a 5 z vás odměníme balíčkem Nutrilonu s dalšími dárky podle vlastního výběru.

Najdete na Lidovky.cz