24. března 2017 13:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Řidiče z Antverp obvinili z pokusu o vraždu ‚se znaky terorismu‘

Belgická policie v Antverpách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Belgická policie v Antverpách. | foto: Twitter: @PDChina

BRUSEL Devětatřicetiletý Tunisan, který ve čtvrtek najel ve vysoké rychlosti autem do nákupní zóny v Antverpách, byl v pátek obviněn z pokusu o vraždu „se znaky terorismu“ a dalších trestných činů. Oznámila to belgická federální prokuratura. Muž se podle jejího prohlášení, z nějž citovala agentura AFP, nachází ve vyšetřovací vazbě.

Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Policisté našli v autě nože a brokovnici. Muž, který žije ve Francii, byl v pátek obviněn také z nezákonného držení zbraní.

Když ho policie po činu zadržela, byl podle prokuratury „pod vlivem“. Prohlášení neupřesňuje, zda byl opilý nebo zdrogovaný.

Muž ve čtvrtek dopoledne najel velkou rychlostí do ulice Meir, což je obchodní tepna Antverp. Lidé museli uskakovat, podle svědků se ale řidič nikoho nesnažil vozem zasáhnout. Vojákům se ho podle místní policie nepodařilo zastavit, auto projelo křižovatkou na červenou a mířilo k nábřeží. Až tam ho policisté, které stačili vojáci varovat, zablokovali. Incident se obešel bez obětí a raněných.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz