Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Římu hrozí záplavy

Svět

  11:59
ŘÍM - Vydatné deště zvedly hladinu italské řeky Tibery na nejvyšší úroveň za poslední půlstoletí a vedly dnes k vyhlášení nejvyššího stupně povodňové pohotovosti v metropoli Římě, kterou řeka protéká.

Tibera foto: Reprofoto

Po lijácích, které postihly zejména oblasti Lazio, Toskánsko, Emilia Romagna a Umbrie, se hladina Tibery vzedmula až do výše 14 metrů, hlásí meteorologové. Navíc na úterý již předpovídají další deště.

Z venkovských oblastí již bylo na pomoc do Říma dopraveno 400 dodatečných záchranářů.
V Ostii, při ústí Tibery do moře, byla již zahájena evakuace obyvatel. Svá obydlí muselo opustit 160 rodin. Vyklizeny byly i nouzové přístřešky asi šesti stovek bezdomovců a ilegálních přistěhovalců, které se nacházejí na nábřeží řeky na římských předměstích.

Mimo Řím se již Tibera na mnoha místech vylila z břehů a způsobila škody ve výši desítek milionů eur. Mimo jiné zaplavila čerstvě osetá pole, odnesla řadu automobilů, potopil se i výletní člun, na němž podnikali turisté vyhlídkové plavby.

Nepřízeň počasí ale postihla v těchto dnech celou Itálii. Na severu husté sněžení komplikuje silniční dopravu, na jihu si pak rozbouřené moře vynutilo přerušení některých námořních linek.
Ohrožena je i Florencie, kde se prudce zvýšila hladina řeky Arno.
Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat