Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 1 °C polojasno Předplatné LN
12. prosince 2007 9:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rodinné vymítání ďábla skončilo tragicky

Soud | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud | foto: Reprofoto

WELLINGTON  U novozélandského soudu stanulo devět příslušníků jedné rodiny, kteří jsou obviněni ze zabití dvaadvacetileté ženy a z krutého zacházení se čtrnáctiletou dívkou během exorcistického obřadu. Šestice žen a trojice mužů byli propuštěni na kauci.

Rodina se nesmí zúčastnit žádného podobného obřadu, ani nikomu radit ohledně těchto obřadů. Nicméně jedna z žen společně se čtvrtým mužem čelí obvinění z krutého zacházení se čtrnáctiletou dívkou, která při obřadu téměř zemřela.

Oběť vymítání se utopila ve vaně v domě svých prarodičů, a to před zraky asi čtyř desítek příbuzných. Její čtrnáctiletá sestřenice byla převezena do nemocnice poté, co téměř zemřela při následném exorcistickém obřadu, při němž byl vymítán ďábel celkem ze šesti lidí. Dívka se naštěstí zotavila a neměla by trpět dlouhodobějšími následky krutého zacházení.

Soudnímu líčení předcházelo intenzivní vyšetřování. "Okolnosti smrti jsou neobvyklé a vyšetřování se soustředilo na osoby primárně zodpovědné," vysvětlil policejní detektiv Ross Levy. "Všichni vyšetřovaní jsou očividně velmi zmatení," dodal.

Maorský exorcismus čili makutu není mezi potomky původních obyvatel Nového Zélandu příliš praktikován. Někteří jej však používají k vyhnání toho, co považují za kletbu či zlo.
ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!