Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhodoval, kdo dostane elektřinu či vodu. Policie zabila jednoho z nejhledanějších Brazilců Ecka

Svět

  7:18
Rio de Janeiro - Při policejní akci v Riu de Janeiru byl v sobotu zabit jeden z nejhledanějších brazilských zločinců. Wellington da Silva Braga známý jako Ecko byl zastřelen při návštěvě své ženy a dětí ve favele Tres Pontes, uvedla agentura DPA s odvoláním na informace brazilského zpravodajského serveru G1.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK

Braga byl považován za vůdce jedné z největších milicí ve státě Rio de Janeiro. Jeho gang O Bonde do Ecko kontroluje velkou část západní zóny Ria a oblast Baixada Fluminense, která sousedí s metropolí na severu.

Milice se skládají mimo jiné z aktivních a bývalých policistů, hasičů a úředníků města a odhaduje se, že kontrolují zhruba 25 procent území města. Podílejí se na obchodu s drogami, vydírání, či rozhodují o tom, kdo dostane elektřinu, plyn a tekoucí vodu.

Guvernér státu Rio de Janeiro Cláudio Castro pogratuloval policii. „Dnes je důležitý den. Zasadili jsme tvrdý úder zločineckým gangům ve státě. Gratulace,“ napsal na twitteru.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...