Diskuse k článku

Rozprava o přidělení statusu válečných veteránů okupantům z roku 1968 se možná znovu otevře

Návrh na přiznání statusu válečných veteránů sovětským vojákům účastnícím se invaze do Československa v roce 1968 může být v dolní komoře ruského parlamentu znovu předložen. Ruskému listu Vzgljad to řekl Jurij Švytkin, poslanec za hlavní vládní stranu Jednotné Rusko a místopředseda branného výboru Státní dumy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 6.6.2019 9:11

Čemu novináři nerozumí ?

Je to stejné jako s vojáky NATO vyslanými do Afgánistánu.

Okupanti se hájí tím, že šíří osvícenou ideologii. Okupovaní poukazují na to, že cizí vojska nemají v jeho zemi co pohledávat.

J. Křivan 6.6.2019 0:01

Jo, svět je v pohybu. Na oslavě otevření druhé fronty je pozvána představitelka poráženého Německa a Rusko spojenec z 2ww nikoliv.

J. Elias 5.6.2019 20:36

„Dnešní vliv Ruska na to, co s námi bude, se blíží nule. Neměli bychom bojovat bitvy minulé. Skutečný boj v naší společnosti – v Americe i v Evropě – je mezi těmi, kdo chtějí svobodu a volný trh, a těmi, kdo nás chtějí ovládnout manipulací ismů jako environmentalismus, multikulturalismus, humanrightismus, feminismus a genderismus. Ani jeden z těchto pojmů nevznikl v Rusku nebo na Východě. K naší velké lítosti je dovážíme ze Západu. Je ironií historie, že právě toto je konečným důsledkem pádu komunismu před 30 lety,“ zakončil Klaus svůj projev.

M. Vaněk 5.6.2019 19:31

Přijde mi to , že naše nová prázdná "západokultura" bez sjednocujících pozitivních témat se upíná k hysterické rusofobii, kterou se doufá tmelit.

R. Doubravský 13.6.2019 15:43

Osmdesát procent Rusů schvaluje okupaci ČSSR, rusofobie je namístě.

J. Panáček 5.6.2019 18:46

Je na Rusech samotných, jakým způsobem budou pokračovat v přístupu ke slovanským národům, které je po roce 1945 nazývaly svými bratry. Rok 1968 je rok násilí z jejich strany a pokud se k tomu nedokážou postavit a přiznat vinu, potom je to jejich velká hanba. Jinak je mi docela jedno, zda přiznají těm vojákům a oficírům důchod ze své vlastní státní kasy, nebo ne - o ten zde zřejmě ani tak ve vzájemné diplomacii ale podle všeho nejde. Jinak vzájemné provokece EU vs. Rusko jsou snad už dnes na denním pořádku.

J. Kostelanský 5.6.2019 18:31

Keby som nepoznal, ako médiá manipulujú, snáď by som tomuto článku aj veril. Mimochodom komunistická strana je v Rusku minoritná strana.

Zaujímavá je ale iná vec. Nemci, ktorí bojovali za Wehrmacht, dostávali normálne dôchodky za službu počas vojny. Dokonca aj Nemci, ktorí bývali na území Čiech, resp. Moravy. Niekde pri Ostrave je či sú vesnice, kde títo Nemci žili aj po vojne - za komunistov a zo západného Nemecka dostávali pravidelne dôchodky za službu vo Wehrmachte...

J. Panáček 5.6.2019 18:49

Z toho potom plyne jediné - média se snaží rozpoutat co největší nenávist mezi národy, bez které není možné začít žádnou válku. Hemingwai k tomu měl jeden hezký citát.

P. Huml 5.6.2019 17:49

Bolševický imperialismus potřebuje potvrdit status...hm, zajímavé.

M. Vaněk 5.6.2019 17:00

Je dobře, že se v rámci mezinárodní demokratické diskuse zapojujeme do živé debaty, probíhající v ruské dumě. To se s americkou ideologickou totalitou nedá vůbec srovnávat.


Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...