Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ruka dcery byla úplně ledová, popsal otec tragédii v Egyptě

Svět

  10:27
PRAHA - Muž z Karviné, který jako jediný přežil rodinnou tragédii na dovolené v Egyptě, poprvé promluvil. Když našel svou ženu a dceru v posteli bez známek života, snažil se je prý ještě oživit.

Hotelový kompex Titanic Palace v egyptské Hurghadě foto: Titanicpalace.com

"Celý den jsme leželi v posteli. Mezitím jsme chodili zvracet, měli jsme průjem. Já jsem si lehl vedle dcery a říkám, ať se posune kousíček, že mám málo místa, chytnu jí za ruku a ona byla úplně celá ledová," vylíčil otec v rozhovoru pro Českou televizi.

Tím však jeho šok neskončil. "Takže jsem vyskočil, rozsvítil jsem světlo a zjistil, že je celá fialová, že má fleky na sobě, tak jsem jí začal dávat umělé dýchání a masáž srdce a volám na manželku: Moni, Moni, Klárka nedýchá a ta vůbec se mnou nekomunikovala. Takže jsem přeskočil rychle na druhou postel, otočil manželku a manželka měla otevřené oči, pusu a byla celá fialová. Dal jsem jí taky masáž srdce," popsal muž, jak se vše odehrálo.

Špatné jídlo? Jed?

Podle televize se kvůli špatnému psychickém stavu ve čtvrtek dopoledne musel vrátit do nemocnice. Do Česka zatím odcestovat nemůže. Kvůli probíhajícímu vyšetřování mu tamější policie odebrala pas a musí být k dispozici vyšetřovatelům.

K TÉMATU:

Ti zatím stále neví, co přesně způsobilo smrt dvou Češek. Ve středu proběhly pitvy, na výsledky se však stále čeká. Původně se jako o nejpravděpodobnější příčině úmrtí hovořilo o otravě jídlem. Nyní se však stále častěji skloňuje slovo jed. Jedním z důvodů je to, že obě ženy umřely ve stejný čas. Vzhledem k rozdílné váze by se přitom podle lékařů otrava jídlem projevila u malé dívky dříve než u matky.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.