Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ozbrojenci v belgickém Gentu zadržují rukojmí, část se vzdala

Svět

  11:50aktualizováno  12:17
GENT - Čtveřice ozbrojenců vnikla do bytu v belgickém městě Gent, kde zadržují rukojmí. Podle agentury Reuters vězní v bytě jednoho muže. Belgické justiční orgány uvedly, že nic dosud nenaznačuje, že by motivem činu byl terorismus či že by byl útok spojen s aktuální situací v australském Sydney. Tři muži už se vzdali.

Policisté a přihlížející před budovou v belgickém Gentu, kde zadržuje čtveřice ozbrojenců rukojmí. foto: ČTK

Policie uzavřela oblast události a vyzvala místní obyvatele, aby v zájmu vlastní bezpečnosti nevycházeli ven. „Policisté mají vše, co potřebují k úspěšnému zajetí muže,“ ujistil mluvčí policie.

Policisté a přihlížející před budovou v belgickém Gentu, kde zadržuje čtveřice...

Blíže neupřesnění útočníci vnikli do bytu ve čtvrti Dampoort tohoto vlámského města na severu Belgie. „Jsou uvnitř budovy, ale není jasné, co se uvnitř děje,“ dodal policejní mluvčí.

„Zatím nemáme nic, co by svědčilo o nějaké vazbě na terorismus,“ řekla agentuře Reuters mluvčí prokuratury.

Belgická televize podle webu BBC připomněla, že podobný útok se odehrál v Gentu v říjnu, kdy se ukázalo, že se jednalo o případ vymáhání nezaplaceného dluhu.

VÍCE ZDE:

V australské metropoli Sydney zadržuje ozbrojený muž v kavárně Lindt Chocolat Cafe až desítky rukojmích. Podle australského premiéra Tonyho Abbotta nejsou motivy útočníka dosud známy, dostupné indicie však naznačují, že jeho čin má politické pozadí. Ozbrojenec požaduje vlajku Islámského státu a schůzku s premiérem Abbottem, policie s ním vyjednává.

Aktuální situace v Sydney:

Autoři: ,

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Řadový dům 4+1 + hobby místnost, garaž, zahrada
Řadový dům 4+1 + hobby místnost, garaž, zahrada

Čermná nad Orlicí - Malá Čermná, okres Rychnov nad Kněžnou
3 090 000 Kč

Mohlo by vás zajímat