Stalo se to ve městě Rajagada na východě Indie poblíž Bengálského zálivu.
Pětašedesátiletý Antov byl poslancem z Vladimirské oblasti Ruské federace. O incidentu informoval web OdishaTV s odkazem na policii.
O několik dní dříve, 22. prosince, byl nalezen Antovův přítel, 61letý podnikatel Vladimir Bydanov, ve svém hotelovém pokoji v bezvědomí. Následně zemřel v nemocnici údajně kvůli nadměrnému alkoholu v krvi, píše server NDTV.
Policie Antovovu smrt označila jako sebevraždu. Ruský generální konzul v Kalkatě Alexej Idamkin řekl, že policie v těchto dvou úmrtích nespatřuje cizí zavinění. Antovův nekrolog se objevil na stránkách zákonodárného shromáždění Vladimirské oblasti, příčina smrti tam ale není uvedena.
V červnu se na Antovově účtu WhatsApp objevila zpráva o ostřelování obytného domu v Kyjevu ruskou armádou. Šest lidí bylo při incidentu zraněno včetně ruské občanky, její dcery a manžela. Antov událost na sociální síti okomentoval takto: „Abych řekl pravdu, je nesmírně těžké to nenazvat jinak než teror.“
Obsah byl brzy na to smazán a Antov jej vysvětlil jako „následek technické chyby“. Zdůrazňoval, že je příznivcem prezidenta Vladimira Putina a vlastencem „z celého srdce“.
Podle serveru Mediazonezaložil Antov v roce 2000 závod na zpracovávání masa. V roce 2018, kdy se Antov stal poslancem Jednotného Ruska, přiznal příjem zhruba deseti miliard rublů (dnešních 3,3 miliardy Kč) a dostal se tak na vrchol žebříčku Forbes pro státní úředníky a poslance. Následující rok obsadil 26. místo a v roce 2021 se na seznam už nedostal.
Pády z oken – „náhodné“ či „záměrné“ – patří mezi časté příčiny úmrtí lidí, kteří se nějakým způsobem znelíbili vládnoucímu režimu v Rusku. Buď jde o dlouhodobé kritiky nebo o ty, kteří se dopustili „nesprávného“ názoru, ač jinak byli součástí jeho mechanismu. Mezi další příčiny smrti jsou „sebevražda“ oběšením nebo infarkt. Počet takovýchto úmrtí je v poslední době poměrně vysoký.