Diskuse k článku: Zeman se Drahošovu tvrzení o vlivu ruských tajných služeb vysmál, píší v Rusku

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 115
  • Poslední: 26.1.2018 13:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Patrick 25.1.2018 14:45

Rusko je mnohonarodnostni spolecnost, ktera bohuzel, byla po dlouhou dobu izolovana od vyvoje v Evrope vlivem vlivem najezdu mongolskych kmenu. V pomerne dulezite dobe rusove ztratili navaznost na civilizaci od nich na zapad. Museli si pomoci s vyvojem (nevyvojem) sami. Tuto desnou ztratu chtel dohnat o staleti pozdeji Petr Veliky, ktzereho obycejni rusove nemaji moc v lasce. Vysvetluji jim, kde se napr zucastnil v Cesku stavby objektu a to vlastnima rukama, nechteji tomu ani verit :-) - v tom je mi vsak Petr I. veliky silne sympaticky. Rusko v soucasne dobe je spise asijsky narod, ktery se sam vidi jako nejaky "velikan" a ma pravo na vsechno a vse co dela on - i vylozene pitomosti je ta spravna vec. Zapadoevropska civilizace vcetne demokracie jim celkem nic nerika. JINAK JIM PREJI VSE NEJLEPSI.

J. Moravec 25.1.2018 15:09

rusove se v te puste tundre dost casto zblazni. Cinani se uz zajimaji o Sibir a aby se rusove necitili tak samotny, poslou jim par desitek milionu Cinanu.

R. Zahler 25.1.2018 14:16

Hlavní problém všeho je asi přímá volba prezidenta ČR ! Kandidovat může pak kdejaký ňouma a šašek. Na prezidenta by měly nominovat kandidáta hlavně strany svého politika a ne konjunkturální sympatie koupené a vedené sdělovacími prostředky ! V letošních volbách není ani jeden takový kandidát! Ptám se PROČ ?!

J. Moravec 25.1.2018 14:29

Protoze luza si prala primou volbu. Nejvetsi podporovatel:M.Zeman :-(

V. Novák 25.1.2018 14:34

Jo tak lúza...

Kdy je volič odpovědným voličem - a kdy se mění v lúzu? Protože nějak nevidím rozdílu mezi voliči v různých volbách...

J. Moravec 25.1.2018 14:44

Tak prapuvodne o volbe luza nemela zadnou predstavu. Prekvapive brzy meli vsichni naprosto jasno, ze prima volba je zaklad demokracie. Zafungoval asi stejny princip jako formulovani hesla prima demokracie a na vsechno referendum. Samozrejme ze aeronet, sputni PL aj. s tim nemaji nic spolecneho.

M. Zhoubný 25.1.2018 14:31

Právě proto, aby funkce hlavy státu nepodléhala couloirovým piklům našich prožluklých politikářů. Tak to přece bylo, útěk od politikaření ODS a ČSSD, že? I trapáren typu předjednaná podpora a pak podraz od svině jménem Špidla.

Ten se ostatně ukázal už dostatečně a měli by si ho ve fukci stratéga nechat, on je schopen dýně potopit úplně.

R. Zahler 25.1.2018 14:59

Někdy mám pocit, že Špidla dělá poradce Drahošovi. Ani bych se nedivil ! :-(

V. Novák 25.1.2018 14:36

Někdo snad stranám bránil dodat své kandidáty?

Koneckonců většina kandidátů měla podporu stranických poslanců nebo senátorů - takže to de facto byli straničtí kandidáti.

Že propadli... - ta demokracie, co?

M. Zhoubný 25.1.2018 15:00

Ve skutečnosti se svých kandidátů bály jak čert svěcené vody.. aby si v tak nejisté věci a po takových parlamentních volbách nezadaly.

K. Jež8888 25.1.2018 13:59

Jasně, Rusko, které nás 46 let okupovalo a řídilo naši politiku, tím, že řídilo naši STB a politiky a Putin byl šéfem KGB a KGB pořád funguje jen pod jiným názvem a Zeman je s ním kamoš a Jakunin a cosi má s STB i Babiš a Rusko vede hybridní válku s celým civilizovaným světem a v ČR není ani jeden ruskej špion a vůbec by Rusku neprospělo vítězství Zemana a proto tu vůbec prostřednictvím svých agentů a špionů a placených diskutérů (kremlobotů) nic neovlivňuje. Zemanův retardovaný požadavek na důkaz o takových aktivitách Ruska bych odkázal na přednes důkazu ženského existence ženského pohlavního orgánu na4. Viz :

https://www.youtube.com/watch?v=Jmgdw-mjj_I

D. Inzenyr 25.1.2018 14:06

Putin byl podplukovnikem, hybridni "sefe."

J. Patrick 25.1.2018 13:47

Rusko je tam, kde je. Je to spolecnost zmanipulovana, ktera nezna ani sve dejiny, respetkive zna je jinak, po svem. O tisicich, statisicich, milionech, desitek milionu ktere zpusobila nechce slyset. Zkuste diskutovat s rusem o 2SV, o vsem co predchazelo a co nasledovalo, neznaji minulost putinovi rodiny, netusi proc byl v jeho rodine cten Lenin a hlavne Stalin. Pouze mladi lide se nad tim pozastavuji, doporucuji jim, aby si precetli putinuv zivotopis, aby se vic zajimali kdo vlastne jsou. Aby se stali mene manipulativnimi. Ruska mlada generace to vidi jiz trochu jinak. Kdyz k nam prijede rus z USA nema ani zajem se s rusama z Ruska setkavat, podobny pohled jiz na ne maji rusove zijici dlouho v Nemecku. Rus nerozeznava pravdu, ten znajet sto eto charoso dlja rusi, eto vsjo!! Pravidlo zni: RUSUM NIKDY NEVER !!

D. Inzenyr 25.1.2018 14:00

Minulost "putinovi" (Asi myslis Putinovy, vid soudruhu. Nicevo) rodiny? Muzes to trochu rozvest? Ja o nicem sokujicim nevim. Proste normalni rodina, z blokadniho Leningradu.

J. Patrick 25.1.2018 14:56

Kdybych vyrustal s Putinem jako kluk, s nejvetsi pravdepodobnosti bychom byli kamaradi ...:-) do urcite doby. Stalin mel jeste pred 10 lety v putinove rodine velikou uctu, bylo to z ruznych duvodu, jeden z nejdulezitejsich a rozhodujicich byl, ze jeho deda delal osobni gardu Leninovi a po jeho smrti Stalinovi. Blizky vztah jeho dedy ke Stalinovi se prenesl automaticky do vnimani cele rodiny. Teprve nedavno se zacina Putin od Staliona odvracet, ovsem muze to byt pouze naoko. Prectete si putinuv zivotopis, vcetne dopisu, fotografii, mozno prostudovat videa, navstevy u sve matky, jeho rozhovory .... lepe ho pochopite a zarucene o nem budete vedet vic nez vsichni rusove dohromady !

M. Zhoubný 25.1.2018 15:06

A víte o tom, že otcové americké demokracie měli doma otroky? :-)))

Co se nám snažíte tou tirádou o Putinovi a Stalinovi říct.. že Putin není přizdisráč, ale rozkročený panovník? To přece víme a v ruských poměrech je to obvyklé, protože jiné formy vlády kontinentu selhávají.

J. Patrick 25.1.2018 18:31

Mistre Zhoubny vim o tom, vim, ze LaFayette toto vycital jiz svemu "adoptivnimu otci" G. Washingtonovi. Proto LaFayette pomahal americke revoluci, pozdeji koupil za sve penize v USA plantaze i s otroky a vsem dal volnost a sepsal s nimi pracovni smlouvu. Nakonec byl LaFayette veznen i se svou rodinou, ktera se k nemu dobrovolne pridala zde v Cesku, ve veznici v Olomouci ... ale to je jina kapitola, kterou cesi asi vubec neznaji. Paradoxy jsou paradoxy. Cus - adios

M. Zhoubný 25.1.2018 14:04

Cikánský inžinýr se s morgošem také netouží potkat. Na tom není nic divného.

Rusové jsou přesně tam, kde vždy byli, jsou a budou. Ne na výspě naší verze civilizace, ale ve svojí verzi. To pochopte a mnohé se vám rozjasní.

Nemá smysl ukazovat prstem a posuzovat z naší perspektivy, protože tím se, krom svého uspokojení, nikdy nedobéřete podstaty věci.. ruských dějin, politiky a osobností. Dostali se tam, že mohou něco prosazovat, ten svůj zájem. To ale děli jní odedávna. A mají politckou struktur sice modernizovanou, ale svoji. I se svými vůdci.

V kostce řečeno.. zapomeňte na liberální exoty typu Navalného, ti se v Rusku vůdci nikdy nestanou. Ne že je někdo zardousí.. i tak prostě není objednávka.

R. Zahler 25.1.2018 14:21

Souhlas !

V. Novák 25.1.2018 14:33

Objednávka byla v 90. letech. Jenže výsledek jejich činnosti byl takový, že ze slova "liberál" se v Rusku stala skoro nadávka. V každém případě označení někoho, na koho je třeba si dát pozor, protože by mohl chtít zase - a v cizím zájmu - zavést jelcinštinu. A ze vzpomínek na ni ještě naskakují Rusům pupínky.

Takže teď objednávka skurečně není.

Ostatně v USA taky není "liberalismus" všeobecně oblíben. A díky odporu k němu vyhrál Trump.

M. Zhoubný 25.1.2018 14:58

Máte recht a všichni víme, kam stát přivedly reformy liberálů.

M. Graf 25.1.2018 17:50

Víte prd

M. Zhoubný 25.1.2018 13:13

Tak by mne zajímalo, jestli někteří diskutující vůbec tuší, kolik Rusů zde už dávno studuje a že jich někde je i víc než Slováků.. aspoň tak to říkal tuším rektor Karlovky ohledně situace aktuální.. ne před pár lety, jak to podchycují statistiky.

Jít na to přes studenty není žádná novinka. Co myslíte, že dělá British Council, Alliance francaise a Goethe-Institut? Kultura, jazyky.. a budování vazeb na politický a myšlenkový prostor. Britové se tím vůbec netají, budováním světového vlivu přes masy studentů a budoucích alumni. Francouz dotuje svoji kulturu kde to na světě jen trošku jde. Němec zase musí krom francouzského přístupu i narovnávat svůj obraz. Nakonec v Rusku studeje masa cizozemců rovněž, včetně pár kusů světu otevřených Čecháčků.

J. Moravec 25.1.2018 13:38

Vsichni rusky studenti v CR maji stipendium ktere jim plati ruska neziskovka sidlici ulice Korunovační 19/36,

160 00 Praha 6 – Bubeneč.

M. Zhoubný 25.1.2018 13:56

Zajímavé, to jsem nevěděl. Moje povědomost končí u toho, že česky mluvící, a tedy studující, neplatí školné jako za angličtinu.

Z toho také plyne další věc, že se znalostí jazyka a našich reálií jich tu možná dost i zůstane. Ale jak to mají s tím stipendiem ví jen čert..

J. Moravec 25.1.2018 14:05

I kdyz se o rusech tvrdi ze zerou treba i zem, tak i oni potrebuji k preziti v CR nejake penize. Na takove ucely se poskytuje stipendium.

V. Novák 25.1.2018 14:39

Moravec to ví - Moravec totiž má podchycené všechny ruské studenty.

Akorát si nejsem jistý, jestli by to měl takhle veřejně vykecávat...

J. Moravec 25.1.2018 15:06

Ja mam stipendium od Navalneho. Tomu to zase refunduje Soros a ten to ma prikazem od zednaru. A zednarum predseda Drahos. Ale nikomu ani muk. Jinak ...

P. Cis 25.1.2018 13:42

Tuším strejda G. ohledně situace na MU říkal:

https://xs.ruk.cuni.cz/vzc2016/tab-gr/III-2h.pdf

A ještě tvrdil, že by prý dokázal zjistit stavy i z jiných vysokých škol a universit...

P. Cis 25.1.2018 13:50

Ooops, strejda mluvil samozřejmě o KU