30. března 2018 10:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ruská policie zadržela šéfku firmy, která vlastní vyhořelé obchodní centrum v Kemerovu

Požár obchodního domu v ruském městě Kemerovo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár obchodního domu v ruském městě Kemerovo. | foto: Reuters

MOSKVA Ruská policie v pátek v souvislosti s tragickým požárem v kemerovském obchodním centru Zimňaja višňa zadržela ředitelku místní továrny na cukrovinky. Právě tato společnost vlastní budovu střediska, ve kterém minulý víkend zahynulo 64 lidí, z toho 40 dětí, informovala agentura TASS.

Vyšetřovatelé sdělili, že ředitelka továrny Julija Bogdanovová čelí obvinění z porušení bezpečnostních předpisů, což mělo za následek smrt návštěvníků centra.

„Vyšetřování zjistilo, že Bogdanovová, která byla odpovědná za bezpečnostní opatření, opakovaně informovala své podřízené o nedostatečném protipožárním systému v budově,“ citoval TASS prohlášení. Ředitelka nicméně nepodnikla žádné další kroky, aby bezpečnostní závady odstranila.

Policie kvůli požáru již zadržela více lidí, mimo jiné technického ředitele obchodního centra, nájemce prostor, kde pravděpodobně požár vznikl, či dvojici pracovníků místní hasičské služby.

O příčinách požáru z minulé neděle se stále jen spekuluje, podle vyšetřovatelů je nejpravděpodobnějším důvodem zkrat. Policisté mimo jiné zjistili, že v budově řádně nefungoval automatický hasicí systém a že požární alarm vypnul jeden ze členů ostrahy, který byl rovněž zadržen.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz