15. prosince 2016 17:16 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ruská policie zasahovala v Samaře proti údajným stoupencům Islámského státu

Ruská tajná služba FSB - ilustrační fotografie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruská tajná služba FSB - ilustrační fotografie. | foto: Shutterstock

MOSKVA  Ruské protiteroristické komando zasahovalo ve čtvrtek v povolžské Samaře proti skupině údajných stoupenců Islámského státu (IS), kteří plánovali teroristický útok. Agentuře TASS to sdělil zdroj z bezpečnostních složek.

Podezřelé osoby se skrývaly v domě na východním předměstí Samary, který zásahová jednotka obklíčila a okolní domy evakuovala. Z objektu se podle ruské agentury podařilo vynést výbušninu. Nejméně dvě osoby byly zadrženy, uvedla agentura RIA Novosti.

Šéf ruské kontrarozvědky FSB Alexandr Bortnikov nedávno varoval, že se v poslední době zvyšuje nebezpečí teroristických útoků v ruském vnitrozemí, zatímco dosud se aktivita islamistů soustředila do oblasti severního Kavkazu. Letos byly podle Bortnikova odhaleny pokusy o teroristické útoky ve velkých ruských městech včetně Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu a Nižního Novgorodu.

FSB ve čtvrtek oznámila, že zatkla členy teroristické skupiny, která plánovala útoky v Moskvě. Instrukce údajně dostávala od velitele organizace Islámský stát (IS) v Turecku. Skupinu, která vlastnila zbraně a výbušniny, podle FSB tvořili občané Moldavska a Tádžikistánu.

Zmocněnec ruského prezidenta pro oblast jižního Ruska Vladimir Ustinov uvedl, že byly zmařeny teroristické útoky v Rostovské oblasti a na anektovaném Krymu. Pachatelé, kteří chtěli útočit na místa velké koncentrace lidí a na infrastrukturu, byli dopadeni a „zneškodněni“.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SKLADNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 23 000 - 25 000 Kč