Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Ruská vláda podala demisi. Putin navrhl na nového premiéra Michaila Mišustina

Ruský premiér Dmitrij Medveděv ve středu oznámil demisi své vlády, kterou podal v souvislosti s návrhem ústavních změn od prezidenta Vladimira Putina. Ten uložil stávající vládě plnit své povinnosti do jmenování nového kabinetu. O odstoupení vlády předem podle ruské redakce BBC nevěděli ani její členové, šlo o „naprosté překvapení“. Putin navrhl jako nového předsedu vlády Michaila Mišustina.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Paleček 15.1.2020 22:54

Můj tip. Putin se chystá řídit Rusko jako šéf Dumy. Jak jednoduché Watsone8-o

M. Hájek 15.1.2020 23:10

Podle mě se stane doživotním krvavým diktátorem euroasijského ekonomického svazu. Ten se bude rozkládat od Chebu po Tokio, protože Japonsko se dobrovolně připojí ke Kurilám, a od severního pólu k Sýrii. Ukrajina se ale nepřipojí, to bude enkláva zásobovaná leteckým mostem z Ameriky jako kdysi západní Berlín.

J. Paleček 16.1.2020 8:59

Pane Hájku to je taky vtipné.8-o

D. Starý 15.1.2020 19:57

Vsechny neuspechy, a ze jich je, se ted svedou na medvedeva. Vladimir vladimirovic je myslivna.

E. Moucha 15.1.2020 19:35

Podle p. Harašíma je Putin masoví vrah tím pádem je Rusko pod jeho vedením to nejhorší to co může být. Neměl by se tady zbytečně unavovat těmito příspěvky, měl by to jít vysvětlovat těm hlupakum různých firem a statnikum kteří stále s Ruskem spolupracují a tím pádem ho ekonomicky podporují. Posledním takoví příkladem je podpis smlouvy mezi Ruskem a Ukrajinou o dodávkách plynu. Rusko které údajně válčí a vraždí Ukrajince sním spolupracuje, to je nehoraznost co p. Harašíme. Vždyť můžou těžit svůj plyn mají ho údajně dost.

J. Krajíček 15.1.2020 20:32

Prosím tě Moucho!!! Ty nikomu nic nevysvětluj. S tou tvojí češtinou by tě mohl mít oponent za negramota a mohlo by se vztáhnout na všechny Čechy. Takže Moucha nebzučet a mlčet!!!:-(:-(:-(

M. Hájek 15.1.2020 22:55

Chcete umlčet názorové oponenty, bolševiku?

J. Svozil 16.1.2020 3:31

M. Hájek? Myslim ze vy ste druha moucha zamorujete zde prostredi komunistickti hlupaciRv

E. Moucha 16.1.2020 7:03

Pane Svozil, máte stejně směšné jméno jako já i p. Krajíček není od vás trochu hloupé zesmesnovat druhé. Jen pro připomenutí když jste psal o tom zamorovani. Dejte si pozor aby vám ta moucha jednou nebyla užitečná.

J. Svozil 16.1.2020 3:29

J. Krajíček

Moucha ? Jeden z potrhlejch pro ruskej hlupaku;-D;-D

E. Moucha 16.1.2020 7:15

Pane Krajíček, správnému oslovování jsme se učili v prvním ročníku základní školy. Za vaše hulvactví by nás Čechy mohli považovat za hulvaty. Kromě toho je svoboda slova což je jeden z bodu demokracie. Skutečně těmito příspěvky připomínáte komunisty kteří umlcovali názor druhých. Tykání, co kdo má nebo nemá říkat je vidět že jste skutečně kovaný komunista že i po třiceti letech jste to nezapomněl.

P. Haraším 15.1.2020 20:50

a proč by s ruskem neměli spolupracovat v ekonomice? československo za dob vás, rudých komančů, také vyváželo a dováželo zboží z kapitalistické fuj ciziny...rusko na ukrajině vraždí, krade a terorizuje, to je další nezpochybnitelný fakt a hloupými příspěvky jako puras, to nevyvrátíte. Gazprom zaplatil ukrajině, co mu soud nařídil a pak mohla být obnovena dohoda mezi agresorem a napadeným...je to běžná ruská taktika vydírání surovinami, nic nového a dokud svět bude potřebovat ruské suroviny, tak toho bude zaostalé rusko zneužívat...viz bělorusko a další ruské satelity.

E. Moucha 16.1.2020 6:59

Pane Harašíme, když jste zmínil to Československo, mohl byste mi říct na který západní stát s kterým jsme obchodování byli uvaleny sankce nebo s kterým jsme byli dokonce ve válečném stavu? Připomínat stále jen že Rusko je živo jen že nerostných surovin ale ty firmy které s Ruskem obchodují a spolupracují kteří Vy naložili na své firmy v Rusku miliardy s těmito surovinami nemají nic společného. Finský Nokia postavil největší továrnu ve strádání Evropě na vyrobu pneumatik. Škoda, Hame a další. Turci členové NATO nakupují zbraně. Od roku 2016 se pohybují na prvním místě ve vývozu obilovin. Vysvětlete mi jedno. USA je největším vývozcem zbraní na světě, můžou zbrojní a bankovní korporace chtít světoví mír když na tom vydělávají miliardy dolarů? Rusko nejsou žádní svatoušci mají toho na svědomí taky dost ale myslím si že na USA zdaleka nemají. Když sundat ty růžové brýle to pochopíte.

E. Moucha 16.1.2020 7:18

Omlouvám se ale neumím dost dobře psát na mobilu tak si semtam píše co chce

P. Haraším 16.1.2020 8:14

že tam podnikají firmy ještě neznamená, že putin je masový vrah a rusko nacistický stát...který nacisticky napadl gruzii, okupuje podněstří, okupuje ukrajinu a stejně jako nacisté ukradl, okupuje a vykrádá ukrajinský Krym. V sýrii, libyi, africe se rusko snaží znovu a znovu rozpoutávat konflikty a dané země vykrádat. To jsou fakta, která nijak neomluvíte ani s deseti purasi a jedenácti Nerady.

E. Moucha 16.1.2020 8:58

Proč mi stále neodpovíte na mou otázku. Co myslíte že je živnou půdou pro zbrojní a bankovní korporace. Jsou to přeci konflikty a války. Takže nejen to Rusko a Putin ale i ostatní mají na rukou krev nevinných lidí. A že lžou. Příklad. USA tvrdí že mají v Sýrii na svědomí 1300 obětí po náletech přitom uskutečnili přes 34000 náletu. Podle AI jen při náletu v roce 2017 zavinilo po náletu koaliční armády na město Řekla 1600 civilistů.

E. Moucha 16.1.2020 9:09

Město Rakka

E. Moucha 16.1.2020 9:08

K té Gruzii. Podle vyšetřovací komise Gruzínci si tento konflikt mohou sami. Umíte si představit že by některý stát napadl a zabil přitom dvanáct amerických vojáků. Myslíte že by nereagovali.

P. Haraším 16.1.2020 17:11

tak to jste zase a opět něco nezaznamenal, stejně jako u krymu...citace...20. dubna 2008 ruský letoun MiG-29 sestřelil neozbrojený gruzínský bezpilotní letoun nad Abcházií. Zřejmým cílem této operace bylo zabránit pozorování ruských vojenských příprav na území Abcházie. Jen několik dnů nato Moskva zvýšila počet příslušníků "mírových sil Společenství nezávislých států" v konfliktní zóně z 2 000 na 3 000 - bez povolení Tbilisi, které následně protestovalo, ale bez jakéhokoliv úspěchu. Mírové síly" byly umístěny v Abcházii od roku 1994, ale bez mandátu OSN, a sestávaly výlučně z ruských jednotek. Ve skutečnosti vždy fungovaly jako pohraničníci "nezávislé Abcházie". 31. května Rusko, opět bez souhlasu Tbilisi, do Abcházie vyslalo železniční vojsko. Oficiálně bylo 400 vojáků na "humanitární misi". Ale podstatná část opravené infrastruktury byla následně využita 10 000 ruských vojáků během srpnové invaze do západní Gruzie.

V polovině července 2008 ruské ozbrojené síly zahájily nedaleko gruzínské hranice cvičení

P. Haraším 16.1.2020 17:12

V polovině července 2008 ruské ozbrojené síly zahájily nedaleko gruzínské hranice cvičení Kavkaz-2008. Podle ruských mediálních zpráv 8 000 vojáků, 30 letadel a vrtulníků a 700 bojových vozidel nacvičovalo "scénáře vojenské operace v Abcházii a Jižní Osetii". Hlavní síly patřily k 58. armádě, která také sehrála klíčovou roli během ruské invaze do Gruzie. "Kavkaz-2008" oficiálně skončil 2. srpna, několik dní před válkou; ale 58. armáda zůstala ve zvýšené pohotovosti. Současně s tím železniční vojsko dokončilo práce v Abcházii.

Od 2. srpna proruské jihoosetinské separatistické síly ostřelovaly několik gruzínských vesnic na území Jižní Osetie. 5. srpna třístranná monitorovací skupina zahrnující pozorovatele OBSE a zástupce ruských mírových sil v oblasti, vydala zprávu. Tento dokument podepsaný velitelem ruských mírotvůrců generálem Maratem Kulachmetovem tvrdí, že existují důkazy útoků na několik etnicky gruzínských vesnic. Tvrdí také, že jihoosetinští separatisté k útokům používali těžké zbraně, které zakazuj

P. Haraším 16.1.2020 17:19

zakazuje dohoda o příměří. 6. srpna prokremelský ruský deník vyšel s titulkem: "Donští kozáci, připravte se na boj v Jižní Osetii". A další den státní televize odvysílala projev lídra abcházských separatistů Sergeje Bagapše, který přednesl na Abcházské radě národní bezpečnosti: "Hovořil jsem s prezidentem Jižní Osetie. Začalo to být méně stabilní. Do oblasti vstoupil prapor ze Severokavkazského okruhu." ...konec citace...jen si ten nacistický Kreml obhajujjte i s dalšími purasi.

E. Moucha 16.1.2020 20:13

Tak dvě věci. Mohl byste dát odkaz z kterého jste čerpal rad bych si hi přečetl celý. Za druhé stále se vyhýbáte mé otázce. Proč nehodí se vám to do vašeho scénáře že je jen to Rusko to špatné. Vím je na to dost těžké odpovědět, že

P. Haraším 16.1.2020 21:37

asi tak, bohužel svět se díky nefunkčním světovým organizacím neobejde bez funkce světového četníka...kdyby světové organizace nezasmradili rusko a čína...to jest totalitní komunistické nacistické velmoci, tak by bylo mnohem lépe a funkce onoho četníka by byla méně potřebná. stav, kdyby onoho četníka dělalo rusko či čína by byl takový, že by nic jiného než rusko a čína již neexistovalo...takže ano nejen rusko se angažuje, jenže rusko vždy přináší dané zemi bídu a zmar, což v případě usa rozhodně pravidlem není. Stačí vzpomenout jak dopadly země, kde se ruský Ivan vnutil.

E. Moucha 17.1.2020 7:30

Pane Harašíme, slušný blábol. Víte ony ty jak říkáte nefunkční organizace především řídí právě lidé kteří jsou spojení s USA jen tak aby to vyvohovalo jejich zájmům. Píšete že je světoví četník. Odkdy četník napadá bezdůvodně státy? Viz. Irák. Tento četník už v době kdy napadl Irák věděl že ty zbraně nemá. A co se našlo těch 21 raket s chemickou látkou byli nepoužitelné a pocházeli z Iransko Irácké války v 75 a dodali je Husainovi západní Němci. K té předposlední větě. Ano když jsme tady měli sovety tak to nebylo růžové ale myslíte když jsme teď v područí západu že jsme na tom lépe. Jen bych připomněl nedávnou věc. Vytvoření sankcí na západní firmy podílejíci se na výstavbě plynovodu to je taky práce světového četníka? Nepíšete často že Rusko se snaží rozvratit EU. Kdyby tomu tak bylo je to logické je to nepřítel ale že se snaží rozvracet ekonomiku spojenec jakým se tváří USA.

P. Haraším 15.1.2020 19:23

možná ruská vláda podala demisi, neboť ruské letectvo opět a zas bombarduje v sýrii civilisty, jak jim velí jejich vládce a car Putin.

R. Gramblička 15.1.2020 19:25

... a pak jsi se vzbudil s rukou v nočníku

P. Pavel 15.1.2020 19:55

To je tvůj případ.

P. Haraším 15.1.2020 20:38

jj reagujete na fakta stejně jako další trollové puras, jakube ca Nerad.

M. Panter 15.1.2020 20:09

Hmm , a prý už taky začali bombardovat Mikulov a Znojmo...a jestli nebude pršet a bude dobrý vítr tak se maj přesunout nad Brno a pak snad i Prahu . No každopádně p. Harašim zhasnout a zalézt pod gauč...

P. Haraším 15.1.2020 20:39

jj jak říkám stejně naivní jako puras s neadem a grambličkou...citace...Deset nevinných lidí zatím usmrceno, včetně dobrovolníka od Bílých helem, v důsledku obnovení brutálních útoků Ruskem a Asadovým režimem na Idlíb a okolní města...


Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...