6. ledna 2017 7:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ruské vládní špičky prý slavily porážku Clintonové jako vlastní vítězství

Prezident Vladimir Putin na každoroční bilanční tiskové konferenci v Moskvě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Vladimir Putin na každoroční bilanční tiskové konferenci v Moskvě. | foto: Sergei KarpukhinReuters

WASHINGTON Ruské vládní špičky slavily porážku demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové republikánem Donaldem Trumpem jako geopolitické vítězství Moskvy. S odvoláním na zprávu rozvědek, která se opírá i o zachycenou komunikaci ruských činitelů, o tom v noci na pátek informoval list The Washington Post.

Bujaré reakce vysokých ruských činitelů včetně těch, kteří podle tajných služeb věděli o kybernetické kampani s cílem ovlivnit americké prezidentské volby, přispěly k hodnocení rozvědek, že úsilí Moskvy bylo přinejmenším zčásti zaměřeno na pomoc Trumpovi v jeho cestě do Bílého domu.

Hillary Clintonová řeční v New Yorku po svém neúspěchu ve volbách.
Hillary Clintonová dorazila do newyorského hotelu, kde měla proslov.

Tajná zpráva, kterou ve čtvrtek tajné služby předaly prezidentovi Baracku Obamovi, má podle zdrojů The Washington Post přes padesát stránek. Předpokládá se, že činitelé tajných služeb s dokumentem na dnešní schůzce seznámí i budoucí hlavu státu Trumpa. Neutajená část zprávy má být podle stanice BBC zveřejněna příští týden.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!