Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Ruský dezertér střílel ze samopalu po policistech, úřady vyklidily ulice

Ruští rezervisté před odjezdem na frontu (31. října 2022) foto: Reuters

Dezertér z ruské armády střílel v Novošachtinsku na jihozápadě Ruska ze samopalu po policistech a jednoho z nich zranil. Úřady vyzvaly obyvatele města, aby vyklidili ulice a schovali se do bezpečí.
  14:22

„Podle předběžných údajů se po policistech střílelo ze samopalu. Nejspíše střílel dezertér. Pátrají po něm,“ citovala agentura TASS nejmenovaný policejní zdroj. Podezřelý v maskovací uniformě po střelbě unikl z místa incidentu a ukryl se, dodala agentura.

Přestřelka mezi policisty, kteří pátrali po nezvěstné ženě, a dezertérem, který se přiblížil od hranic s Ukrajinou, se odehrála u celnice. Zranění utrpěl sedmadvacetiletý policista, pro kterého přiletěl vrtulník záchranné služby, tvrdí informační telegramový kanál Mash, podle kterého hon na podezřelého pokračuje.

Podle jiné verze naopak přiletěli chirurgové z Rostova, aby převzali zraněného do své péče. Lékaři hodnotí policistovo zranění jako středně závažné, píší média s odvoláním na gubernátora Rostovské oblasti Vasilije Golubeva.

Úřady v Novošachtinsku vyzvaly obyvatele, aby vyklidili ulice, schovali se do budov a sami se nepokoušeli pachatele zadržet. Zatímco policisté pátrají po podezřelém, vjezd do města byl uzavřen a automobilová doprava stojí. Podle očitých svědků jsou slyšet výstřely, píše Mash. V Novošachtinsku podle něj také zavřeli všechny školy a ty požádaly rodiče, aby si převzali své děti.

Město se nachází asi 20 kilometrů od hranic s Ukrajinou a žije v něm zhruba 100 tisíc lidí. Za sovětských dob bývalo centrem těžby uhlí v Rostovské oblasti, šachty už však byly zavřeny.

Novošachtinsk

Novošachtinsk

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat