Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Medveděv zveřejnil video ke Dni Ruska. Ukrajinu obarvil do ruské trikolóry

Svět

  12:21
Místopředseda ruské Bezpečnostní rady a někdejší prezident a premiér Dmitrij Medveděv zveřejnil na síti Telegram video ke Dni Ruska. Je na něm mapa, na které je celé území Ukrajiny vymalováno v barvách ruské vlajky.

Dvanáctý červen se v Ruské federaci slaví jako Den Ruska. Jedná se o nejmladší svátek v zemi, při němž se připomíná přijetí deklarace svrchovanosti z roku 1990, kdy se začínal rozpadat Sovětský svaz. Deklarace hlásala nadřazenost ruských zákonů nad sovětskými.

K oslavám ruského svátečního dne přidal na svůj účet na síti Telegram video místopředseda ruské Bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Kontroverzní na videu je hlavně mapa, na níž je celé území Ukrajiny vymalováno v barvách ruské vlajky.

Letos v březnu Medveděv oznámil, že hranice Ruska nikde nekončí, a slíbil, že Rusko bude ve „speciální vojenské operaci“, jak přezdívá své brutální válce na Ukrajině, pokračovat, dokud druhá strana nekapituluje.

O měsíc dříve vyhrožoval jaderným zničením Kyjeva, Washingtonu, Berlína a Londýna. Rusko by podle něj k takovému kroku přistoupilo, pokud by Moskva prohrála na Ukrajině. Takový scénář by totiž podle někdejšího šéfa Kremlu vedl k rozpadu Ruska.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!