24. února 2019 7:15, aktualizováno  10:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rusko objíždí vlak se syrskými válečnými trofejemi. Překonat by měl přes 28 tisíc kilometrů

Na cestu po Rusku se dnes vydal na vlak vystavující válečné trofeje zabavené... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na cestu po Rusku se dnes vydal na vlak vystavující válečné trofeje zabavené... | foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Moskva Na cestu po Rusku se v neděli vydal na vlak vystavující válečné trofeje zabavené během konfliktu v Sýrii. Vlak vyjel z Moskvy na anektovaný Krym a dále pojede až na samý východ Ruska a vrátí se přes sever zpět do Moskvy. Během cesty, při které zastaví na 60 místech, má vlak překonat 28 500 kilometrů.

Konflikt v Sýrii začal v roce 2011. Rusko se do bojů na straně prezidenta Bašára Asada zapojilo v roce 2015, čímž do značné míry ovlivnilo poměr sil ve prospěch vládního režimu.

Ruský voják stojící vedle podomácku vyrobeného minometu, který se představí ve...
Vlak vyjel z Moskvy na anektovaný Krym a dále pojede až na samý východ Ruska a...

Moskvané si před odjezdem vlak mohli prohlédnout. Tvořen je z devíti platforem, na kterých je několik vojenských vozů, které byly zabaveny syrským rebelům nebo džihádistům.V dalších vozech si návštěvníci mohou prohlédnout modely zbraní či drony.

Během cesty, při které zastaví na 60 místech, má vlak překonat 28 500 kilometrů.

„Naším cílem je ukázat co nejvíce lidem úspěchy ruské armády v boji proti mezinárodnímu terorismu,“ uvedl ruský plukovník Dmitrij Serobaba.

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek v Kremlu pochválil ruské vojáky, kteří sloužili v Sýrii. „Osvobodili Sýrii od banditů a zachránili mírumilovné civilisty,“ uvedl Putin s tím, že ruští vojáci svou práci odvedli odhodlaně, odvážně a precizně.

ČTK

Záchvaty smíchu na koze: Hlášky, kterými nás zaskočil gynekolog
Záchvaty smíchu na koze: Hlášky, kterými nás zaskočil gynekolog

Odcházely jste z ordinace někdy rudé studem nebo smíchy? Pak jste tutově šly z gyndy! Možná že kvůli svému neotřelému povolání získali specifický humor a nadhled... možná jsme jen přecitlivělé, protože vtipné hlášky se na „koze“ vydýchávají hůř než třeba u ortopeda.

Najdete na Lidovky.cz