Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Rusko rozšířilo odvetné obchodní sankce vůči Ukrajině, zakázáno je nově přes 50 druhů zboží

Ruská vláda oznámila, že rozšířila zákaz dovozu zboží z Ukrajiny, jenž se dotkne zejména potravin a také průmyslových výrobků. Příslušné nařízení se seznamem více než pěti desítek druhů zboží, jehož import se zakazuje, bylo zveřejněno na oficiálním webu kabinetu premiéra Dmitrije Medveděva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Osobně si myslím, že Rusko bude v EU dříve než Ukrajina. Ukrajina v té době bude už jen jedna z republik Ruské Federace.

0/0
2.1.2019 23:14

SSSR i Třetí Říše byly věčné časy a nebo alespoň na tisíc let a kde ty loňské sněhy jsou. Nic co není v souladu s mezinárodním právem, ale i normálním lidským rozumem, není nikdy na věky. Někdy to trvá poněkud déle, ale stejně to vždy dopadne tak, jak si zloděj a uzurpátor nepřál, stačí počkat. Stačí počkat na dobu kdy se pod vlivem ekonomického Genia Putina, začne ekonomika hroutit. Pak bude i obyvatelům Krymu jasné, že kdyby byli součástí Ukrajiny, která už možná v tu dobu bude členem EU a NATO, že by jim bylo líp. Ještě několik let a už ty průzkumy veřejného míněni si bude muset Putin zmanipulovat. Z části se tak už děje i dnes.

0/0
2.1.2019 12:54

Po všech zkušenostech s bolševiky a sověty, bych se zase tak příliš nedivil. Dnešní rusko jde rychle nazpět do doby, kdy nás spolu se zdejšími zrádci zotročovali. Ono tam už vlastně dávno je. Je pak jenom logické, že když slyšíme a vidíme co se děje, že jsme velmi na pozoru. Navíc president, který zjevně o rusku lže, to je velký problém a proto ho velká část populace nikdy nepřijme za svého presidenta, ale bere jej jako zrádce národa. Lhal i o ruských penězích na svou volební kampaň. Chceme nulový vliv ruska na naši zemi a to nejde dohromady s jeho snahou tady upevňovat svůj vliv prostřednictvím uplacených a zpitomělých lidí.

0/0
1.1.2019 14:42

Místní nenávist všeho ruského už začíná být opravdu divná a to především v porovnání se západní Evropou. Chápu Poláky vzhledem k jejich historické (velmi krvavé) zkušenosti, ale místní joudové jsou opravdu hysteričtí a tím pádem i dost trapní.

0/0
1.1.2019 11:09

Melete jako kolovrátek, jako papoušek co se naučil jednu větu.

0/0
1.1.2019 1:05

Ano, USA a jejich poskoci pro to udělají všechno. Krym byl Ruský a nyní je opět Ruský a nikdo s tím nehne. Obyvatelé si to tak přejí a Putin i jeho následovníci jim to umožní.

0/0
1.1.2019 1:04

Sankce jsou ale náš postoj k ruským zločinům. Kdo s nimi nesouhlasí, souhlasí se zločiny které rusko páchá. Zlo je potřeba odsoudit. A víte, nevyplatí se říkat nikdy. Také jsme nikdy neměli být svobodní a bez dohledu Kremlu a nyní jsme. Rusko se jednou může zcela rozpadnout. Vše je možné.

0/0
31.12.2018 18:19

Co pamatuju tak podle Rusů a všeobecně komančů jsou Američané na kolenou už od roku 1948... :-)

0/0
31.12.2018 18:16

Jen tak dál. To je další příležitostně naše, evropské a americké podniky. Tam kde přestane dodávat Rusko ho rádi zastoupíme.

0/0
31.12.2018 18:14

Sankce vadí každému, spíš je otázka, jestli někoho přesvědčí, aby zradil národ. Například Krym už nikdy nebude Ukrajinský, to žádné sankce nezmůžou.

0/0
31.12.2018 9:31

USA tomuto čelit nemusí, protože se chovají jinak. Mexiko ani Kanadu neobsazují (dokonce ani tu Kubu ne), smlouvy dodržují a opoziční poslance a novináře tam vlády nezabíjejí. Mohl bych tady třeba napsat elaborát na celou stránku A4, proč jsou na rusko sankce uvaleny a na USA ne, protože toho je opravdu spousta, ale Vám to stejně jasné nikdy nebude, tak proč ztrácet čas. Zamyslet by jste se ale pro jednou mohl.

0/0
31.12.2018 8:15

A jen dodám, že když v rusku i u nás na hradě tvrdí, že sankce jsou k ničemu, tak proč je rusko zavádí vůči Ukrajině. A kromě toho. Když rusko zavádí sankce, už několikáté vůči Ukrajině, nevšiml jsem si jediného slovíčka z hradu o tom, že ruské sankce vůči Ukrajině nic nevyřeší. Opět se tady ukazuje, jaký je Zeman pokrytec a lhář. Reagovat zpřísněním protiruských sankcí by se mělo vždy, když se rusko dopustí nezákonností a nebo bude chtít někoho "trestat". Rusko by také mělo vědět, že sankce nebudou mít žádné datum ukončení a že nemají stanoven strop. Že bude záležet pouze na nich, kdy budou zrušeny a kam až se dostanou.

0/0
31.12.2018 8:10

Jedno je jisté, čas to ukáže. Víte, na podobné zprávy o rusku (SSSR) jsme už kdysi byli uvyklý, ale věděli jsme, jak to s ruským chlubením ve skutečnosti je. Vždycky toho nakecali více, než udělali. Rusko je velké a má mnoho obyvatel a ti potřebují produkovat mnohem více než třeba takové Holandsko, aby měli alespoň průměrnou životní úroveň. Potřebujete dát lidem iniciativu, ale když Vám ji bere jeden vůdce, který si myslí, že může řídit i rozdělování toaletního papíru do veřejných toalet, no tak to máte pak těžký. V takové zemi je to pak složité. A když se podíváte, že jim odmítají všechny vyspělé země dodávat nové moderní technologie a investice v rusku do průmyslu a technologických firem v rusku se propadly o stovky miliard dolarů a firmy z ruska raději odešly a šli investovat a působit jinam, tak je jasné, kam do jednou dospěje pokud se v rusku myšlení nezmění. Dnes by rusko bez Putina, mohlo být s životní úrovní na tom stejně jako my, ale kde ve skutečnosti je?

0/0
30.12.2018 6:32

To je vážně absurdní. Dokonce v Kremlu si stěžovali, že se obyvatelé na Donbasu se nechtějí se zbraní v ruce postavit proti Kyjevu a tak tam poslali své pověstné zelené mužíky. A že tam tomu předcházela poměrně silná mediální masáž ruských prokremelských médií (jiná už v rusku prakticky ani nejsou). Některé informace předkládané místnímu obyvatelstvu byly neuvěřitelně lživé a bylo to vedeno tak, aby se obyvatelé báli. Celé je to zinscenované Kremlem. Možná to nějaký zaslepenec nemohl rozpoznat hned zpočátku, ale že to nevidí někdo ještě dnes, to je už na pováženou. Víte, to že za tím vším je jen rusko, to nevidí jen zdejší "kecálkové", ale v podstatě téměř všichni politici ve světě. Zpočátku to tak viděl i Zeman, než si zachlastal s rusáky na ambasádě. Můžeme se jen dohadovat co mu slíbili, když tak "zázračně" obrátí. Peníze v další jeho volební kampani od ruských firem působících u nás, ale docela slušně ukazují odkud vítr fouká. Před tím tam na východ Ukrajiny chtěl posílat NATO.

0/0
30.12.2018 6:18

To platí i u nás... Za všechno může Kalousek nebo Brusel.

0/0
30.12.2018 0:07

Nebo-li novákovy dojmologie v praxi. Rusáci teď kvůli vlastní bIbosti vozí potraviny z EU přes Bělorusko, čímž se jim vše prodraží, přičemž sami nejsou sto nahradit stroje a zařízení, které před tím dováželi ze západu nebo Ukrajiny. Např. Siemensu musí krást turbíny.

0/0
29.12.2018 23:40

Ukrajina zabíjí své občany prostřednictvím ruských žoldáků a ruských dovolenkářů a ruských zbraní...jen lžete dál. Jednou provždy si už uvědomte, že Rusko Ukrajině Krym ukradlo a že za to bude jednou hodně platit a že to zas odnesou prostí ruští lidé a ne kremelská svoloč.

0/0
29.12.2018 22:30

Milá bramboro, v rusku za všechny problémy vždy může někdo jiný. Je vidět, že nemáte vůbec povědomí o tom, co rusko bylo, je a bude.

0/0
29.12.2018 22:26

To Ukrajina zabíjí své občany.

Zabíjela by jich víc, kdyby se Krym včas neodtrhl. Takže je zabíjí jen v DLR a LLR.

CO mám dokladovat? Že mělo Rusko krachnout do půlroku? Bohužel tenkrát jsem si ještě sbírku pitomých předpovědí nedělal - už dělám.

Rozhodli se ne Ukrajinci - jen Haličané a Kyjevští už podruhé ukradli volební vítězství Novorossiji a Krymu. "Revolucí"... když nedokázali vyhrát demokraticky.

0/0
29.12.2018 22:04

Rusko napadá své sousedy, vede proti nim válku a krade jim území. Rusko vede hybridní válku proti Evropě a Západu. Sankce jsou tou nejmírnější odpovědí. A že Rusku nijak neškodí ? Tak proč Putin pořád horlí pro jejich zrušení ? Jasně že sankce Rusku vadí. Jen by bylo třeba přitvrdit.

0/0
29.12.2018 21:58

K. Čtvrtý

Jedno je jisté, jak dlouho jsou sankce proti Rusku vedeny, pamatuje si to ještě někdo? To jste vážně tak hloupí, že vám to nedochází? Tomuto čelit USA, tak jsou na kolenou. Vždyť ty mají problém s rozpočtem každý rok, soudruzi. Už se proberte. A jako zoufalost lze považovat následnou argumentaci, že to v Rusku odnáší důchodci. No jistě že ano, ale komu myslíte, že spílají? Putinovi, nebo těm, co ty sankce zavedli? Vy neznáte Rusy, jejich mentalitu, povahu a vždy, opakuji vždy na tomto shoříte jako papír. Prý nejmocnější země světa a zaostalé Rusko hackuje vaše PC, ovládá vaše volby ... jako fakt? Tvl., běžte si tohle štěkat svým parchantům, ti vám to možná sežerou. Místo, abyste nestrašili a jednali v míru, vyvoláváte války, napětí, strach a smutná zpráva pro vás, neuspějete, dokud to nepochopíte.

0/0
29.12.2018 21:38

Co tak to doložit zdrojem těch informací? Docela by mne to zajímalo. Jen doufám, že to nebude nějaký Sputnik a nebo něco podobného. Víte, nejen plyn i u nás byl kdysi dotován státem, což už není a logicky to jednou nebude i na Ukrajině. To je něco, co chápu a je to naprosto v pořádku. Víte, sami Ukrajinci se rozhodli, se od ruska odpoutat svou vlastní opakovanou revolucí. Oni samozřejmě věděli, co to bude znamenat, protože měli příklad i v nás a v ostatních středoevropských a východoevropských zemích. Jejich touha byla, se k těmto zemím přidat a opustit svazek s ruskem. A kdo zná rusko a ví jak uvažují jeho mocní, věděl, že to nebude snadné, i když asi málokoho napadlo, že rusko použije i násilí a poruší veškeré mezinárodní normy a bude to stát tisíce lidských životů a statisíce lidí bude muset opustit svůj domov. Při pohledu na to vše, jsou sankce jediným možným východiskem, pokud nechceme jen bezmocně hledět na to, jak se rusko chová zpupně vůči jiným zemím a zabijí jejich občany.

0/0
29.12.2018 21:33

rusko a někoho živit? Vy jste tak ubohý až to je smutné. My jsme je živili přes 40. let, ale mnozí se stále nepoučili, že FNováku. Tak zas něco zalžete, ať je sranda.

0/0
29.12.2018 21:16

Rusko může být potravinově soběstačné a taky už do značné míry je. V obilí bylo v posledních třech letech největším exportérem - a Americe a Austrálii se dost zajídá, jak je vytlačuje z "jejich" trhů.

Kromě zbraní a surovin Rusko vyváží nejen obilí, ale taky umělá hnojiva a investiční celky - jaderné elektrárny staví v Indii, Bangladéši, Finsku, Íránu, Číně, Maďarsku (určitě jsem na něco zapomněl) nebo rafinerie (Írán). Kdysi jsme rafinérie vyváželi my... Zájem je i o jejich plovoucí jaderku - ale ta se ještě pár let bude testovat.

A zrovna Ukrajina by bez ruského benzinu a nafty (to už nejsou suroviny) nejezdila vůbec.

BTW - intenzivní zemědělství je takové, která více využívá menší výměru. Opakem je extenzivní, které potřebuje na větší sklizeň úměrně větší výměru.

0/0
29.12.2018 21:15

Místní "odborníci" to tvrdili. Nechtějte, abych dohledával čtyři roky zpátky, jestli to byl Podešva, Jež, Moravec, Haraším nebo jiný falešný nick.

Ukrajina má bezcelní trh s EU? A proč je Rusko pořád největším zahraničním partnerem Ukrajiny a jejich vzájemný obrat roste? Že by ta EU nebyla nikterak nadšená z ukrajinského zboží?

Asociace s EU přinesla Ukrajině jen to, že Ukrajinci můžou snáz hlasovat nohama. Což činí - jak na západ, tak i na východ.

Víte jak vzrostly ceny plynu na Ukrajině pro spotřebitele, DVANÁCTKRÁT! Ne postupně ve dvanácti krocích - na dvanáctinásobek! A dodavatelské ceny rostou dále - proč by si Engie k ruské ceně nepřirazilo, že...

Ukrajina je závislá na Rusku a jak to tak vypadá, tak Rusko se konečně rozhodlo přestat Ukrajinu živit.

Což je moc dobře!

0/0
29.12.2018 20:54

To už jsem tady všechno měli a víme jak ty keci o soběstačnosti nakonec dopadli. Naši zemědělci si už dávno našli jiná odbitiště. Na druhou stranu, nikdo nechce aby rusko zdechlo hlady. Takže ať makají zabývají se i něčím jiným, než výrobou zbraní. Ostatně, mě docela vadí to intenzivní zemědělství, výměra polí by se měla zmenšit alespoň o 20 procent a místo toho by se mělo vysadit více lesů luk. Vadí mi, jak to extrémně rozšířené zemědělství ničí krajinu a tak bych uvítal i další sankce.

0/0
29.12.2018 20:37

Kdo říkal něco o krachu za půl roku? Může to trvat klidně několik desítek let. Máme spoustu času. Rusáci bohužel jsou stále nepoučeni a opakují už podruhé stejnou blbost. A pokud jde o Ukrajinu, ti mají nyní bezcelní obchod s EU, což je násobně větší trh než je rusko, jde jen o to, aby dotáhli kvalitu. Ukrajina ale už nějakou dobu ekonomicky slušně roste, na rozdíl od ruska. Logicky to Putina maximálně štve, protože se mu může stát, že až si ruské obyvatelstvo plně uvědomí, že jeho koncept řízení země vede rusko do ekonomické pasti a do poltické izolace, začne se zase ve velkém bouřit, z čehož má strach. Je jen otázka, zda je ochoten odstoupit a umožnit skutečné volby místo frašky, která tam pravidelně probíhá a nebo raději střílet do lidí. V malém to už dělá, tady by šlo ale o jiná čísla.

0/0
29.12.2018 20:28

a vice versa ...

0/0
29.12.2018 20:22

Omluva Japonsko.

0/0
29.12.2018 20:12

Ovšem nejzadluženější zemí na světě jsou bezkonkurenčně USA.

0/0
29.12.2018 20:09

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...