Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Nadšení žáci, rozzlobení rodiče. Učitelku propustili kvůli odvážným fotkám

Nyní již bývalá učitelka z ruské Ťumenské oblasti pohoršila některé lidi odvážnými fotkami. foto: Anastasia Šumilovová/VKontakte

Učitelka z ruského města Išim, ležícího na západní Sibiři, vzbudila rozruch kvůli odhaleným fotografiím na sociálních sítích. Vedení školy ji po stížnostech místních dalo ultimátum: buď fotky smaže, nebo školu opustí. Mladá učitelka neviděla v publikaci fotek žádný problém, proto se nechala propustit.
  10:47

Podle sítě Telegram si na fotky mladé učitelky Anastázie Šumilovové stěžoval místní občan. Nelíbilo se mu zejména to, že je mladá žena příliš odhalená, a dokonce na fotografiích kouří vodní dýmku, čímž může žáky k podobným věcem nabádat.

„Žáci jsou nadšeni a rodiče protestují,“ napsal naštvaný občan, po prohlédnutí jejího účtu na sociální síti. „To je učí, jak roztahovat nohy?“ rozhořčil se další komentující na sociální síti VKontakte.

Ředitel školy na situaci bezprostředně reagoval a své podřízené sdělil, že pokud chce nadále učit, má fotky ze sociálních sítí smazat. Šumilovová se nedohadovala a ze školy odešla. Věří, že na jejích fotografiích není nic oplzlého ani špatného, a ani v nejmenším ji nemrzí, že přišla o práci, za kterou dostávala 15 tisíc rublů (3 570 korun), tvrdí na sociálních sítích.

„Myslela jsem si, že konzervativní a zpátečnická doba už je pryč a lidé se mi nebudou vrtat v soukromí. Nezáleží na tom, co dělám mimo školu. Nevidím na tom nic špatného. Je to můj koníček a zároveň sen rozvíjet se v tomto oboru. Proč bych měla fotky mazat?“ ptá se učitelka.

Má dokonce za to, že školu takto proslavila a kolegové by ji měli obdivovat.

Nechali byste ve škole pracovat učitelku, která zveřejňuje podobné snímky?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00sobota 30. září 2023. Anketa je uzavřena.

ANO2610
NE549
Autor:

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...