Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Ruským osmákům hrozí doživotí. FSB je viní z ničení trati vedoucí k Ukrajině

Ilustrační foto. foto: Profimedia.cz

Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy z města Čechov u Moskvy, které zadržela tajná služba FSB. Ta má podezření, že na zakázku ze sociální sítě spáchali sabotáž na železniční trati mezi Moskvou a Kurskem. Město leží nedaleko hranic s Ukrajinou.
  16:05

Osmáci z Čechova podle vyšetřovatelů služby FSB, jež je nástupkyní obávané sovětské tajné policie KGB, „zorganizovali poškození objektů dopravní infrastruktury“ za peněžní odměnu, kterou jim přislíbili neznámí lidé na sociální síti Telegram, informoval ruský web RBK.

Žáci si navíc natočili na mobilní telefon, že zakázku splnili podle instrukcí. Počínání lze podle vyšetřovatelů pokládat za teroristický čin anebo diverzi. V případě diverze a terorismu mají v Rusku trestní odpovědnost lidé, kteří dosáhli čtrnácti let a víc.

Zákon počítající s doživotím za diverzi podepsal ruský prezident Vladimir Putin na konci loňského prosince. Ke spoluautorům zákona patřil předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin a předsedové všech poslaneckých klubů.

Autoři: ,

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat