Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Povolžský maniak jde na doživotí za mříže, zavraždil 31 seniorek

Radik Tagirov, přezdívaný Povolžský maniak, po zadržení policií (2. prosince 2020) foto: Profimedia.cz

Ruský soud poslal na doživotí za mříže muže přezdívaného Povolžský maniak, jehož shledal vinným z vražd jednatřiceti postarších žen. Soud v Tatarstánu uznal Radika Tagirova vinným také ze tří pokusů o vraždu a tří desítek loupežných přepadení seniorek.
  14:24

Policie zadržela Tagirova v Kazani v prosinci 2020 na základě podezření ze série vražd seniorek, spáchaných od března 2011 do října 2012 v 15 různých městech, včetně Kazaně, Nižního Novgorodu, Jekatěrinburgu, Čeljabinska a Moskvy.

Tagirov podle vyšetřovatelů vyhledával osamělé starší ženy a podvodem se dostával do jejich bytů, když se vydával za pracovníka komunálních služeb. Následně se vrhal na své oběti, bil je a škrtil. Pak prohledal byt a ukradl peníze. Úřady ho nakonec obvinily z jednatřiceti vražd, tří pokusů o ně a více než třiceti loupežných přepadení.

Odsouzený během procesu vinu nepřiznal, byť vyšetřovací výbor uvádí, že při výsleších tak učinil, poznamenal portál Meduza.

Advokát odsouzeného tvrdí, že Tagirov se během vyšetřování přiznal kvůli tlaku ze strany policie. Agentura TASS píše, že Tagirov se po zatčení ke všemu přiznal a vylíčil okolnosti jednotlivých zločinů, pak ale změnil postoj.

Autoři: ,

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...