Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Zničili jsme tank i s německou posádkou, vypráví Rus s přezdívkou Legenda

Bojový tank Leopard 2A7V německé armády. foto: Profimedia.cz

Ruská agentura RIA-Novosti zveřejnila v neděli bez uzardění vyprávění údajného průzkumníka pod příznačnou přezdívkou Legenda, jehož oddílu se prý podařilo na Ukrajině zničit tank Leopard i s německou posádkou. Jeden z nepřátel dokonce při pohledu na Rusy zoufale německy volal: „Nestřílejte!“
  18:43

„Zaradoval jsem se. Je jedno, jaká posádka sedí v Leopardu. Ukrajinští bojovníci nebo němečtí vojáci, výsledek bude stejný,“ řekl podle agentury ruský velitel průzkumné skupiny operující v Záporožském směru.

Muž řekl, že byl zpočátku trochu překvapen, když v zasaženém autě našel Němce. Jeden z nich byl prý ještě těžce zraněný a než umřel, tak přiznal, že jsou vojáky bundeswehru, tedy německé armády.

Rusové mu samozřejmě s veškerým soucitem poskytovali první pomoc a Němec jim ochotně poskytl veškeré informace o svém útvaru a nasazení a hořce litoval, že do války šel a zanechal po sobě milované dítě a ženu. A když ho Rusové připravovali k evakuaci, tak zemřel.

Poněkud nelogicky pak přešel Legenda opět k bojovnému tónu. „Německé tanky shoří a americké tanky shoří taky, i když je řídí ‚Amerikáni‘,“ nechal se slyšet.

Apeloval na západní vojáky, aby se zamysleli předtím, než půjdou do boje s Ruskem. „Ať přemýšlejí hlavou, o svých dětech, manželkách, než začnou bojovat s Rusy,“ řekl podle RIA-Novosti.

V ruských médiích jsou podobné příběhy o čackých Rusech poměrně časté. Vyprávění se hemží i zázraky.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...