Úterý 20. října 2020svátek má Vendelín 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ruský důchodce vtipkoval, že když se nevrátí z lesa, snědl ho medvěd. Následně jej našli v žaludku šelmy

Medvěd, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Medvěd, ilustrační foto. | foto: Wikimedia

Suluk (Rusko) Ruský penzista vyrazil na houby. Z lesa telefonoval ženě a vtipkoval, že kdyby nezavolal zpět, tak ho snědl medvěd. Jako v hodně černé komedii se to skutečně přihodilo. Šestašedesátiletého muže zaživa spořádal medvěd, jeho pozůstatky se našly v žaludku medvědovité šelmy.

„Chystám se na houby. Pokud ti nezavolám do deseti hodin, znamená to, že mě snědl medvěd,“ sdělil ironicky důchodce Alexander Kornějev do telefonu své ženě. Krátce poté, co ukončil hovor, jej rozsápal na východě Ruska kousek od vesnice Suluk medvěd, informoval britský server Mirror.

Důchodce, který dříve pracoval jako stavební dělník, se pokusil s hnědou šelmou ještě bojovat. Avšak s malým kapesním nožíkem toho proti velkému medvědovi příliš nezmohl. Jeho zmrzačené ostatky na polní cestě našli místní obyvatelé, následně se rozhodli medvěda pronásledovat.

Místní šelmu skutečně dopadli a zastřelili. Když jí naštvaní lovci rozpárali břicho, našli v jejím žaludku ostatky Kornějeva . „Všude byla krev. Jeho kapesní nůž byl zlomený, zůstala z něj jen polovina. Kornějev se pokoušel bojovat,“ uvedl jeden z přítomných lovců Sergej Rjabov.

Ve vesnici Suluk, která je od Moskvy vzdálená přes osm tisíc kilometrů, místní nikdy předtím nezaznamenali podobný útok. Nicméně počet toulavých medvědů se v této oblasti v posledních týdnech zvýšil. Je to způsobeno mimo jiné i nekončícími rozsáhlými požáry a nedostatkem potravy pro medvědy.

O masivních požárech a následné migraci zvěře po celé zemi píší ve velké míře místní zpravodajské portály. „Medvědi a lišky prchají z tajgy, malá zvířata se dusí kouřem a umírají. Proto predátoři hledají jídlo ve vesnicích po celé Sibiři,“ píše v twitterovém příspěvku The Siberian Times.

Místní úřady varovaly obyvatele před vstupem do lesů a rozmístily výstražné cedule. Policie nyní začala prošetřovat smrt ruského důchodce.

„Kornějev vtipkoval, ale na jeho slova skutečně došlo,“ uzavřel lovec Rjebov.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....